idavilla - Otel Haberleri - idavilla

0266 384 9691

Otel Haberleri - idavilla

Haberler bölümümüzde otelimiz, şehrimiz ve bölgemiz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Akçay Hasanboğuldu Göleti

Akçay Hasanboğuldu Göleti

Hasanboğuldu Göleti Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Akçay bölgesinde bulunmaktadır. Hasanboğuldu ve Sütüven Şelalesi Akçay’da gezilecek görülecek yerler arasında önemli bir işleve sahiptir. Gölet adını zamanın birinde içinde boğulan Hasan adlı bir gençten almaktadır. Bölgede yerli ve yabancı çok fazla turist çeken Sütüven Şelalesi de bulunur.

Akçay Gelinçamı Piknik Alanı

Akçay Gelinçamı Piknik Alanı

Akçay, her köşesi ayrı bir cennet olan yurdumda bir başka güzellikler diyarı…

Kaz Dağları’nın mis gibi çam kokusu ile Ege Denizi’nin adeta cennet pınarlarından akarcasına masmavi sularının birbirine karıştığı harikulade bir tatil beldesidir Akçay. Edremit ve Çanakkale ana yolunda bulunan Akçay’ın kuzeyinde Kaz Dağı, güneyinde de Ege Denizi bulunmaktadır.

Akçay Sütüven Şelalesi

Akçay Sütüven Şelalesi

Akçay, Işıklar sahilinde ve efsanevi Kaz Dağı (İda Dağı) eteğinde bulunan yemyeşil zeytin ağaçlarıyla bezenmiş, Ege’nin masmavi sularıyla buluşturan konumda yer almaktadır. Edremit – Çanakkale karayolu üzerindeki konumuyla Edremit’e 9 km. mesafededir.

Akçay Şahinderesi Kanyonu

Akçay Şahinderesi Kanyonu

Kazdağları, Biga yarım adasının en yüksek kesimidir. Kazdağları, Çanakkale ve Balıkesir bölgesinin sınırları arasında uzanmaktadır. Kazdağları’nın uzanımları ise; doğuda Eybek Dağı, batıda Dede Dağı, ortada Kazdağı ve kuzeydoğuda Küçükkatran, Kocakatran, Gürgen ve Susuz (Sakar Dağı)’dır.

Akçay Pınarbaşı Piknik Alanı

Akçay Pınarbaşı Piknik Alanı

Akçay’da tatil yapmak, pınarlardan doya doya su içmek, doğayı avuçlarınızda hissetmek için rotanızı mutlaka Erdemit – Balıkesir yoluna çevirmeniz gerekmektedir. Birçok efsaneye konu olmuş Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunan Akçay, Türkiye’nin güzide tatil beldelerinden biridir.

Aspendos Şehri

Aspendos Şehri

Antalya’nın 40 m güneyinde, Serik ilçesinde yer alan Aspendos şehri, M.Ö. 10 yüzyıl içerisinde, Akalar tarafından kurulmuştur. Belkıs köyünde yer alan, antik tiyatrosuyla bilinmektedir. 155 yılında, Theodorus’un oğlu Yunan mimar Zenon tarafından inşa edilen tiyatro, 96 metre çapındadır ve 7.000 kişilik kapasiteye sahiptir. Dünya üzerinde en iyi korunmuş antik tiyatrolardan biridir. Periyodik olarak Selçuklular tarafından, Helenistik geleneğin korunması amacıyla onarılan tiyatro, kervansaray olarak da kullanılmıştır.

Antandros Antik Kenti

Antandros Antik Kenti

Tatil için tercih edilen ve her yönü ile ilgi uyandıran Kazdağları, temiz havası ve denize olan konumunun yanı sıra tarihi açıdan önemi ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle de Akçay’a gelen konukların gerek doğa turlarına katılmaları, gerek deniz turizmi çerçevesinde rahatlığı ve huzuru bulmaları mümkündür. Yüzyıllar önce bu topraklarda yaşayıp geriye izler, antik kentler bırakan uygarlıkların keşfedilmesi de pek çok tatilciyi heyecanlandırmaktadır. Antandros Antik Kenti de tam da bu nedenle Akçay ve civarında gezilip görülebilecek en önemli noktalar arasında başı çekmektedir.

Akçay Gezilecek Yerler

Akçay Gezilecek Yerler

Tarihi açıdan fazlası ile öneme sahip, mitolojik anlamda çok farklı bir değer olan İda Dağları, günümüzde Kazdağları olarak anılmaktadır. Akçay ise Kazdağları’na çok yakın bir mesafede, dünyanın en temiz havalarından birini sunmanın verdiği keyifle konuklarını karşılamaktadır. Ege Denizi’nin serin suları yaz sıcağında misafirler için nimet olarak görülürken, pek çok farklı yerleşim yeri ve turistik noktası ile Akçay’da keyifli anlar yaşamak mümkündür.

Ülkemizin en huzurlu tatil beldeleri arasında gelen Akçay, özellikle de Kordon Boyu ve Sarıkız Heykeli ile ün salmıştır. Denizden gelen tatlı sular ve son derece temiz sahiller Edremit Körfezi’nin kıymetini gözler önüne serer. Peki, Akçay’da gezilip görülecek turistik yerler nerelerdir, hangi noktalar bu listede başı çeker?

Doğal Güzelliğin Adresi Kaz Dağları

Doğal Güzelliğin Adresi Kaz Dağları

Edremit ve Balıkesir sınırı içerisinde kalan belde de bulunan ve efsanelere güzelliği ile konu olmuş Kaz Dağları’nda artık tatilinizi gönül rahatlığı ile yapabileceksiniz. Sürekli aynı yerde tatil yapmaktan sıkılmış ve tatil için farklı yerleri arıyorsanız sizin için en ideal yerler arasında ise Kaz Dağları yer almaktadır. Kaz Dağları Konaklama yerleri içerisinde farkını ortaya koyarak büyülü güzelliğini de tüm dillere düşürmüştür. Çanakkale’ye ise 90 km’lik bir mesafe içerisinde yer alan Kaz Dağları, kış ve yaz olmak üzere her sezon ziyaretçilere kapılarını ardına kadar açarak kusursuz bir hizmet vermektedir.

Kaz Dağları’na gelen kişiler oksijeni bol olan yerde sabah sporlarını yapabilir, doğanın güzelliklerini yakından görebilir ve huzur dolu bir uyku uyuyabilir. Kısaca hem bedenen hem de psikolojik açıdan rahatlamanıza yardımcı olacak olan Kazdağları’nda güzel bir tatil serüveninden yararlanmış olacaksınız.

Nasıl Bir Tatil Planlaması Yapılmalıdır?

Nasıl Bir Tatil Planlaması Yapılmalıdır?

Tatil; insanların dinlenmesi, eğlenmesi, gezmesi ve yeni yerler keşfetmesi ya da sevdikleri ile bir araya gelmesi, planlar yapması için en uygun zamandır. Zaten tatil de bu yüzden vardır. Tatil ne kadar güzelse yaptığınız tatil planlaması da o kadar iyi demektir, aslında. Çünkü işi şansa bırakmak olmaz. Tatil iki gün dahi olsa onu iyi ve rahat bir şekilde geçirmek ve o tatilden keyif almak, üzerinizdeki yorgunluğu atmak üzere bir plan ve program yapılmalıdır. Sorunsuz ve keyif verici, rahatlatıcı olması adına planın önceden detaylandırılıp zamanı gelince de tadını çıkarmak en doğrusu olacaktır.

1 2 3 4 5 6 7 »