idavilla - Edremit | Bungalov Evler Blog

0266 384 9691

Edremit

Şu anda Edremit ile ilgili blog yazılarımızı Edremit etiketi ile aramaktasınız. Edremit hakkında detaylı yazılarımızı bir alt kısımda bulabilirsiniz.
Eğer Edremit ile ilgili yeterli yazıya ulaşamazsanız, hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da projelerinizi hayata geçirmek isterseniz lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

Kaz Dağları | Konaklama

Kaz Dağları | Konaklama

Tatiliniz için belirlediğiniz yeni rota, endemik bitki türleri, çeşitli türdeki hayvanları, farklı tonlardaki yeşili, yaydığı oksijeni, tarihî değerleri ve nicesiyle ünü sınırları aşmış olan Kaz Dağları’ysa kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz, dağın eteğinde kurulu İdavilla Butik Otel, bungalov ve apart daireleriyle hizmetinizde.


Sizi bekleyen Kaz Dağları tatili hakkında merak ettiğiniz detaylar yazımızda:

Denizin Yakınında, Doğanın Kucağında

Denizin Yakınında, Doğanın Kucağında

“Tatil”in ifade ettiği anlam birey bazında çeşitleniyor olsa da temelde herkes için aynıdır: “Dinlenmek”. Bu nedenle tatili hangi bölgede yapacağımız kadar tatil süresince nerede konaklayacağımız da önemlidir. İlgili tesisin sunduğu avantajlar gibi konumu da bizi tatmin ediyorsa tatilimizin güzel geçmesi kaçınılmazdır. Hele ki mevsimlerden yazsa konaklayacağımız tesisin denize yakın olmasına özel önem veririz.


Kaz Dağları’nın eteğindeki konumuyla yılın her dönemi yoğun ilgi gören İdavilla Butik Otel, denize yürüme mesafesinde oluşu nedeniyle de deniz tutkunlarının bölgedeki ilk tercihlerinden!

Güre Çevresinde Gezi

Güre Çevresinde Gezi

İdavilla Butik Otel’se tercihiniz bu tatilde benzersiz pek çok yer göreceksiniz! Balıkesir`in Edremit ilçesine bağlı Güre’de, âdeta cennetin ortasında, tarihî ve doğal güzelliklerle örülü bir coğrafyada yer alan İdavilla’ya geldiğinizde Kaz Dağları’ından Hasan Boğuldu/Sutüven Şelalesi’ne, Şahindere Kanyonu’ndan Tahtakuşlar Müzesi’ne sayısız doğal güzellik ve gidilecek birçok mekân tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyor olacak. Alternatif duraklar hakkında merak ettikleriniz yazımızda.

Hayvan Dostu Otel

Hayvan Dostu Otel

Tatiliniz süresince konaklamayı düşündüğümüz tesis, bizimle birlikte evcil hayvanlarımızı kabul etmediği için tatil planlarımızı bozmadık mı çoğu zaman ya da yeni, hayvan dostu bir tesis arayışı içine girip zaman kaybı yaşamadık mı? Kim ister ki en sadık dostunu ardında bırakıp tatile çıkmak?


Hem benzersiz bir tatil yapmak hem de hayvan dostu bir otelde sadık dostlarınızla konaklamak isterseniz sizi de Kaz Dağları İdavilla Butik Otel’e bekleriz.

¨Huzurun Saklandığı Bir Köşe¨

¨Huzurun Saklandığı Bir Köşe¨

"Kaz Dağları’na gittiğinde: İdavilla! Mandalina bahçeleri, zeytin bahçeleri arasında, huzurun saklandığı bir köşe.” İdavilla’nın değerli misafirlerinden birinin, yeşillikler içindeki bahçede organik köy kahvaltısını yaparken  ağzından dökülmüş olan sözler bunlar...


İdavilla`nın yıllardır verdiği emeğin, ektiği sevginin karşılığı bunlar...

Kaz Dağları: İstanbul`un Yakınında, Karmaşadan Uzakta!

Kaz Dağları: İstanbul`un Yakınında, Karmaşadan Uzakta!

Yaşamını ülkenin en yoğun nüfusuna sahip İstanbul’da idame ettirenlerin, tatil olanaklarını değerlendirmek için çizdikleri rotalar bellidir: Şile, Ağva, Kilyos... Şehir merkezine yakın olmaları dolayısıyla tercih edilen ve ülkenin diğer sahil beldeleri gibi eşsiz olan bu beldeler, başta yaz ayları olmak üzere her mevsim yoğun yerli turist akınına uğramaktadır. Bu durum nedeniyle bahse konu beldeler, özellikle kısa süreli tatillerde, huzur arayan gezginlerin dinlenme ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelmiştir.


Kendine alternatif bir rota çizerek huzurlu ama dolu dolu bir tatil geçirmek isteyen İstanbulluların günümüzde yeni rotası ise Balıkesir-Edremit! Yüzlerce yıl öncesinde olduğu gibi bugün de hâlâ gezginleri kendisine hayran bırakan Kaz Dağları’nın evi Edremit, âdeta, İstanbul’dan çıkıp nefes almak, yeşile doyup denize girmek, temiz hava soluyup enerji dolmak isteyenler için kurulmuş bir cennet...

Konum Avantajı, Tatilin Güzel Geçeceğini Müjdeler!

Konum Avantajı, Tatilin Güzel Geçeceğini Müjdeler!

Otellerin konumu, misafirler tarafından seçilmeleri için en önemli belirleyicilerdendir. 
İdavilla hem denize hem Kaz Dağları`na yakın bir konumda olması sebebiyle tatilcilerin Balıkesir`deki favori mekânlarındandır.

Hasanboğuldu`nun Hikayesi

Hasanboğuldu`nun Hikayesi

1800 yıllarda geçen bu hikâye Yörük kızı Emine ile Zeytinli Köyü’nden Hasan’ın acıklı hikayesini konu alır. Babasını küçük yaşta yitirmiş olan Hasan (Hasanboğuldu), geçimini sağlamak için çiftçilik yapmaktadır. Mahsulünü her çarşamba Edremit pazarına giderek satar. Diğer yandan Kaz Dağları’nın Sarıkız civarından Yörük kızı Emine de obasına ait peynir, süt ve balı Edremit pazarına getirerek satmaya başlar.

Evcil Hayvan Kedi Köpek Kabul Eden Oteller

Evcil Hayvan Kedi Köpek Kabul Eden Oteller

Evcil hayvan sahiplerinin yaz tatillerinde karşılaştıkları en can sıkıcı sorunlardan biri de onları kabul edecek bir otel bulmaktır. Hayatlarını paylaştıkları dostlarından ayrılmak istemeyenlerin, onları yanlarında getirmek istemeleri de en doğal haklarıdır. İdavilla Otel olarak, evcil hayvan kabul eden butik otel olmanın mutluluğunu sizlere yaşatmaktan son derece memnunuz. Minik dostlarınızla birlikte keyifli bir tatil geçirmeniz için her türlü konforu sunmaya çalışıyoruz.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

Akçay ya da Güre Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, bir ilkokul öğretmeni olan Alibey Kudar tarafından oluşturulmuş bir etnografya müzesidir. Bir etnografya galerisi olan müze, Güre’ye bağlı Tahtakuşlar Köyü’ndedir. Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Kazdağları’nın efsanesine sahne olmaktadır. Kazdağları’nın eski adı İda’dır ve bu müzede bunun detaylarını da bulabilirsiniz. Galeride, Eski konar- göçer Türklerin ve Orta Asya Türklerinin yaşamlarına dair bir gelenek ve kültür sentezi sunulmaktadır. Arkeogların uğrak yeri haline gelen Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, çeşitli sanat eserlerinin de sergilendiği bir galeridir. Konum olarak da Akçay ve Güre civarında yer alır, Güre’den dağ tarafına doğru gidildiğinde karşınıza çıkacaktır.

1 2 3 4 »