idavilla - Kazdağı Milli Parkı | Bungalov Evler Blog

0266 384 9691

Kazdağı Milli Parkı

Şu anda Kazdağı Milli Parkı ile ilgili blog yazılarımızı Kazdağı Milli Parkı etiketi ile aramaktasınız. Kazdağı Milli Parkı hakkında detaylı yazılarımızı bir alt kısımda bulabilirsiniz.
Eğer Kazdağı Milli Parkı ile ilgili yeterli yazıya ulaşamazsanız, hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da projelerinizi hayata geçirmek isterseniz lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

Kaz Dağları`nda Turizm Keyfi

Kaz Dağları`nda Turizm Keyfi

Kazdağları, Çanakkale ile Balıkesir illeri arasında yer alan bir turizm cennetidir. Kaz Dağl, Küçükkuyu ve Altınoluk olmak üzere iki önemli beldeye sahiptir. Kazdağları, ormanlık alanlardan oluşur ve yerleşim alanları da seyrektir. Ayrıca Kaz Dağları içerisinde Edremit’te bulunan ve mutlaka gezilmesi gereken Kazdağı Milli Parkı da vardır. Kaz Dağları, Mıhlı Şelalesi, Sarıkız türbesi ve dağ dereleri ile Türkiye’nin görülmeye değer yerlerindendir.

Otelimizin Güre Sahili ve Güre Denizi

Otelimizin Güre Sahili ve Güre Denizi

Güre Beldesi, Balıkesir şehrinin Edremit ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Edremit şehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan belde, Edremit Körfezi’nde yer alan şirinliği ve tatilcileri cezbeden Kaz Dağları kıyısında olması özellikleri ile öne çıkmaktadır. Güre Beldesi’nde Milattan Önce 300 yıllarına kadar insanlığın var olduğu bilinmektedir.

Bu nedenle de tarihi ve kültürel açıdan da birçok görülmeye değer bölgesi vardır. Kaz Dağı Milli Parkı, Güre Kaplıcası, Mıhlı Çayı, Şahin Deresi, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ve Pınarbaşı Güre’nin en bilinen alanlarıdır. Ayrıca; Sarıkız Tepesi, Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesi gibi etrafında çok bilindik yerler de bulunmaktadır.

Edremit Körfez Bölgesi

Edremit, Türkiye’nin batı sahilindedir ve Balıkesir şehrinin ilçesidir ve Edremit Körfezi Bölgesi’nin de merkezi ilçesidir. Çanakkale ve İzmir’in arasında bulunmaktadır. Aynı ismile anılan körfezin merkez ucunda birkaç kilometre içerdedir. Akçay, Güre ve Altınoluk gibi sahil şeridinde konuşlanmış olan mahalleleri ile ticaret içinde önemli bir merkezdir. Edremit ilçesi, özellikle Kazdağı bölgesi, çoğunlukla ormanlarla kaplıdır.

Kazdağları Tematik Turlar ve Bölge Gezileri

Kazdağları Tematik Turlar ve Bölge Gezileri

Kızıklı’da dünyanın en önemli bıçak ustalarını ziyaret etmek, unutulan bir değer at arabası üreticilerinin misafiri olmak, zeytin hasatı döneminde zeytin toplayıp, topladığımız zeytinlerin yağını çıkarmak, Bergama’da bağ bozumu, Troya Antandros gibi Antik Yunan döneminin en önemli merkezlerine yolculuk, Bin Pınarlı Kazdağları‘nın oksijen yüklü, efsanelere konu olmuş berrak akarsuları, şelaleri ve mağaralarını görmek, eşsiz bir manzara eşliğinde doğa yürüyüşü yapmak, yörük kültürünün en güzel örneklerinden Köy Panayırlarına katılmak, Sarıkız Şenliklerine gitmek, Edremit Körfezi’nin mavi bayraklı plajlarında tekne turlarına katılıp, safari jeepleri ile Kazdağı Milli Parkı’nı keşfetmek… ve bunun gibi bir çok farklı etkinlik Kazdağları tatilinizi unutulmaz kılacaktır.