idavilla - Kazdağları 2. Sayfa | Bungalov Evler Blog

0266 384 9691

Kazdağları

Şu anda Kazdağları ile ilgili blog yazılarımızı Kazdağları etiketi ile aramaktasınız. Kazdağları hakkında detaylı yazılarımızı bir alt kısımda bulabilirsiniz.
Eğer Kazdağları ile ilgili yeterli yazıya ulaşamazsanız, hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da projelerinizi hayata geçirmek isterseniz lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

Akçay Pınarbaşı Piknik Alanı

Akçay Pınarbaşı Piknik Alanı

Akçay’da tatil yapmak, pınarlardan doya doya su içmek, doğayı avuçlarınızda hissetmek için rotanızı mutlaka Erdemit – Balıkesir yoluna çevirmeniz gerekmektedir. Birçok efsaneye konu olmuş Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunan Akçay, Türkiye’nin güzide tatil beldelerinden biridir.

Antandros Antik Kenti

Antandros Antik Kenti

Tatil için tercih edilen ve her yönü ile ilgi uyandıran Kazdağları, temiz havası ve denize olan konumunun yanı sıra tarihi açıdan önemi ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle de Akçay’a gelen konukların gerek doğa turlarına katılmaları, gerek deniz turizmi çerçevesinde rahatlığı ve huzuru bulmaları mümkündür. Yüzyıllar önce bu topraklarda yaşayıp geriye izler, antik kentler bırakan uygarlıkların keşfedilmesi de pek çok tatilciyi heyecanlandırmaktadır. Antandros Antik Kenti de tam da bu nedenle Akçay ve civarında gezilip görülebilecek en önemli noktalar arasında başı çekmektedir.

Akçay Gezilecek Yerler

Akçay Gezilecek Yerler

Tarihi açıdan fazlası ile öneme sahip, mitolojik anlamda çok farklı bir değer olan İda Dağları, günümüzde Kazdağları olarak anılmaktadır. Akçay ise Kazdağları’na çok yakın bir mesafede, dünyanın en temiz havalarından birini sunmanın verdiği keyifle konuklarını karşılamaktadır. Ege Denizi’nin serin suları yaz sıcağında misafirler için nimet olarak görülürken, pek çok farklı yerleşim yeri ve turistik noktası ile Akçay’da keyifli anlar yaşamak mümkündür.

Ülkemizin en huzurlu tatil beldeleri arasında gelen Akçay, özellikle de Kordon Boyu ve Sarıkız Heykeli ile ün salmıştır. Denizden gelen tatlı sular ve son derece temiz sahiller Edremit Körfezi’nin kıymetini gözler önüne serer. Peki, Akçay’da gezilip görülecek turistik yerler nerelerdir, hangi noktalar bu listede başı çeker?

Doğal Güzelliğin Adresi Kaz Dağları

Doğal Güzelliğin Adresi Kaz Dağları

Edremit ve Balıkesir sınırı içerisinde kalan belde de bulunan ve efsanelere güzelliği ile konu olmuş Kaz Dağları’nda artık tatilinizi gönül rahatlığı ile yapabileceksiniz. Sürekli aynı yerde tatil yapmaktan sıkılmış ve tatil için farklı yerleri arıyorsanız sizin için en ideal yerler arasında ise Kaz Dağları yer almaktadır. Kaz Dağları Konaklama yerleri içerisinde farkını ortaya koyarak büyülü güzelliğini de tüm dillere düşürmüştür. Çanakkale’ye ise 90 km’lik bir mesafe içerisinde yer alan Kaz Dağları, kış ve yaz olmak üzere her sezon ziyaretçilere kapılarını ardına kadar açarak kusursuz bir hizmet vermektedir.

Kaz Dağları’na gelen kişiler oksijeni bol olan yerde sabah sporlarını yapabilir, doğanın güzelliklerini yakından görebilir ve huzur dolu bir uyku uyuyabilir. Kısaca hem bedenen hem de psikolojik açıdan rahatlamanıza yardımcı olacak olan Kazdağları’nda güzel bir tatil serüveninden yararlanmış olacaksınız.

Nasıl Bir Tatil Planlaması Yapılmalıdır?

Nasıl Bir Tatil Planlaması Yapılmalıdır?

Tatil; insanların dinlenmesi, eğlenmesi, gezmesi ve yeni yerler keşfetmesi ya da sevdikleri ile bir araya gelmesi, planlar yapması için en uygun zamandır. Zaten tatil de bu yüzden vardır. Tatil ne kadar güzelse yaptığınız tatil planlaması da o kadar iyi demektir, aslında. Çünkü işi şansa bırakmak olmaz. Tatil iki gün dahi olsa onu iyi ve rahat bir şekilde geçirmek ve o tatilden keyif almak, üzerinizdeki yorgunluğu atmak üzere bir plan ve program yapılmalıdır. Sorunsuz ve keyif verici, rahatlatıcı olması adına planın önceden detaylandırılıp zamanı gelince de tadını çıkarmak en doğrusu olacaktır.

İdavilla Farkıyla Tatil Yapmak İçin 6 Büyük Etken

İdavilla Farkıyla Tatil Yapmak İçin 6 Büyük Etken

Yaz tatilleri pek çok kişi için dinlenmek ve huzur bulmak adına yapılır. Sene boyunca çalışıp yorulan ve en nihayetinde yıllık izinlerinde güneşi, temiz havayı, tarihi yerleri ve denizi görme fırsatı yakalayan kimseler bu süreler boyunca en kaliteli tatil yerlerinde bulunmak isterler. Hem psikolojik olarak, hem de fiziki olarak dinginliğe ulaşmak adına İdavilla tercihinde bulunmak oldukça mantıklı olacaktır.

Ancak, sadece yaz sezonunda tatil yapmak istemeyebilirsiniz. Kış ayları gelirken, muhteşem bir doğada, yemyeşil mandalina bahçesi içerisinde kurulmuş bir otelde tatil yapmak, üzerinizde biriken tüm stresi bir anda atmanıza yarayabilir.

Peki, şimdi tatil yapmanız için en önemi sebepler nelerdir, neden İdavilla Kazdağları Bungalov Otel tatil için seçilmelidir? Gelin birlikte bu soruya yanıtlar arayalım.

Altınoluk Nerede?

Altınoluk Nerede?

Türkiye her bir yöresi, kenti ve tatil merkezleri ile gerek yerli, gerek ise yabancı turistlerin ilgi odağında olan bir ülkedir. Özellikle de belli başlı yerleşim yerleri fazlaca dikkat çeker. Örneğin Balıkesir kenti ve kente bağlı ilçeler ve yerleşim yerleri her anlamda öne çıkarken, sıklıkla da Altınoluk nerede sorusunu duymak mümkündür. Çünkü gerek yerli turistler, gerek ise yabancı turistler Altınoluk için tatil planları yapabilirler. İşte biz de hemen yanı başımızda yer alan bu muhteşem tatil beldesi olan Altınoluk için önemli bilgileri derledik. Gelin Akçay – Güre – Altınoluk bölgesinde neler oluyor, neler yapılıyor birlikte inceleyelim. Ne dersiniz?

Tatilde Önemli Ama Unutulabilecek Eşyalar

Tatilde Önemli Ama Unutulabilecek Eşyalar

Uzun ya da kısa süreli tatillere çıktığımızda mutlaka önemli olan eşyalarımızdan birkaçını yanımıza almayı unuttuğumuzu fark ederiz. Bu durum karşısında eğer geri dönecek fırsatı bulamadıysak gittiğimiz yerden unuttuğumuz eşyanın yenisini almak zorunda kalırız. Böyle durumlarla karşılaşmamak için almamız gereken önlemler vardır. Bu önlemlerden en önemlisi tatilde yanımıza alacağımız eşyaların en az bir hafta önceden listesini hazırlamak olmalıdır.

Kültür Gezisi Nedir?

Kültür Gezisi Nedir?

Seyahatlerin en önemli nedenlerinden biri olan kültür gezisi, gittiğiniz yerin tarihini yansıtan her unsurunu araştırmak ve öğrenmek, yemeklerini, geleneklerini yerinde görmek ve tatmak, yerin geçmişle ve bugünle bağlantısını kuran her eserini gezip görmek olarak adlandırılabilir. Kültür gezisi diğer tatil türlerinden biraz farklıdır. Sadece deniz, kum, güneş felsefesini barındırmaz. Bunların yanı sıra doğayı ve bölgeyi de tanımayı amaçlamaktadır.

Otelimiz Kazdağları eteklerinde yer aldığı için; Güre, Altınoluk, Akçay gibi turistik yerleri gezebileceğiniz gibi, Kaz Dağları bölgesindeki Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesi, Sarıkız Tepesi gibi tarihi alanları da görebilirsiniz.

Güre`de Tatil Yapmak İçin 5 Neden

Güre`de Tatil Yapmak İçin 5 Neden

Sene boyu çalışılan yoğun günlerin ardından, tatil yapılacak olan yerlerin seçimi çok önemlidir. Hem iş stresi, hem de yorgunluk atılacak olduğu için mekan seçiminden ziyade yöre ve coğrafya bu seçimde çok büyük önem taşır. Bu anlamda çok defa öne çıkarılan Balıkesir’in şirin ve turistik ilçeleri hem yurt içinden, hem de yurt dışından fazlaca turist çekmektedir. Söz konusu ilçeler ve beldeler arasında ise Güre oldukça bilinen ve bir o kadar da tercih edilen bir belde olarak öne çıkmaktadır. Peki, bu doğal ve güzel ortamda tatil yapmak için en geçerli 5 neden nedir?

« 1 2 3 4 5 6 7 »