idavilla - Kazdağları 4. Sayfa | Bungalov Evler Blog

0266 384 9691

Kazdağları

Şu anda Kazdağları ile ilgili blog yazılarımızı Kazdağları etiketi ile aramaktasınız. Kazdağları hakkında detaylı yazılarımızı bir alt kısımda bulabilirsiniz.
Eğer Kazdağları ile ilgili yeterli yazıya ulaşamazsanız, hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da projelerinizi hayata geçirmek isterseniz lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

Neden Balıkesir Edremit`te Tatil Yapmalıyım?

Neden Balıkesir Edremit`te Tatil Yapmalıyım?

Ülkemizin doğa harikası alanları bulunmaktadır. Eski tarihleri de incelediğimiz zaman ülkemizin güzellikleri ve iklim olarak sahip olduğu hava şartları tüm dünyanın göz koyduğu bir bölgeyi işaret etmektedir. Öyle ki sürekli olarak sahip olunmak istenmiş ancak her türlü saldırılara karşı sahip çıkılmış bir ülke üzerinde yaşanmaktadır. Coğrafi olarak güzel bir konumda bulunması birçok açıdan tercih edilme seçeneği sunmaktadır. Ege bölgesi iklim koşulları ve verimlilik açısından en çok sevilen iklim şartlarına sahip olmaktadır. Kazdağları Otelleri de bu bölgenin daha cazip hale gelmesi için her geçen gün kendilerini yenilemektedir.

Akçay`da Tatil Yapmak İçin 5 Neden

Akçay`da Tatil Yapmak İçin 5 Neden

Dünya üzerinde bulunan birçok güzel mekân bulunmaktadır. Bir kısmı zengin ülke geliri ile geliştirilmiş ve sürekli dekore edilerek revize olan alanlar ve eğlence mekânları olmaktadır. Bir diğer kısmı ise mevsimsel olarak uygun iklime sahip yaşanılacak bölgeleri işaret etmektedir. Diğer taraftan doğal hali korunan ve yaşayan insanların gösterdiği özen karşılığında bozulmayan doğal güzellikler olarak görülmektedir. Akçay da doğal güzelliği ile öne çıkan harika yerlerden bir tanesidir. İdavilla Bungalov Otel ve Kazdağları Otelleri olarak Akçay’da tatil yapmak için 5 nedeni bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Kaz Dağları`nda Turizm Keyfi

Kaz Dağları`nda Turizm Keyfi

Kazdağları, Çanakkale ile Balıkesir illeri arasında yer alan bir turizm cennetidir. Kaz Dağl, Küçükkuyu ve Altınoluk olmak üzere iki önemli beldeye sahiptir. Kazdağları, ormanlık alanlardan oluşur ve yerleşim alanları da seyrektir. Ayrıca Kaz Dağları içerisinde Edremit’te bulunan ve mutlaka gezilmesi gereken Kazdağı Milli Parkı da vardır. Kaz Dağları, Mıhlı Şelalesi, Sarıkız türbesi ve dağ dereleri ile Türkiye’nin görülmeye değer yerlerindendir.

Otelimizin Güre Sahili ve Güre Denizi

Otelimizin Güre Sahili ve Güre Denizi

Güre Beldesi, Balıkesir şehrinin Edremit ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Edremit şehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan belde, Edremit Körfezi’nde yer alan şirinliği ve tatilcileri cezbeden Kaz Dağları kıyısında olması özellikleri ile öne çıkmaktadır. Güre Beldesi’nde Milattan Önce 300 yıllarına kadar insanlığın var olduğu bilinmektedir.

Bu nedenle de tarihi ve kültürel açıdan da birçok görülmeye değer bölgesi vardır. Kaz Dağı Milli Parkı, Güre Kaplıcası, Mıhlı Çayı, Şahin Deresi, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ve Pınarbaşı Güre’nin en bilinen alanlarıdır. Ayrıca; Sarıkız Tepesi, Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesi gibi etrafında çok bilindik yerler de bulunmaktadır.

Kazdağları Ramazan Kampanyası - İftar ve Konaklama

Kazdağları Ramazan Kampanyası - İftar ve Konaklama

11 ayın sultanı Ramazan ayı geldi. Ramazan ayı nedeniyle hem Kazdağları Konaklama hem de bölgenin en meşhur restoranlarından birine sahip olan tesisimizde iftar yemeği Ramazan ayı boyunca kişi başı 105 TL’dir. Sizler de bahçede iftar keyfini kaçırmayın.

Mükemmel huzurlu bahçemizde sadece iftar yemeği ise kişi başı 30 TL’dir. Hemen rezervasyon yaparak, bu huzurlu bahçede iftar için yerinizi ayırtabilirsiniz. Rezervasyon için iletişim sayfamızdaki form ile ya da telefon numaralarımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Sezon Butik Bungalov Deneyimini Yaşayın

Bu Sezon Butik Bungalov Deneyimini Yaşayın

Antik dönemden günümüze uzanan efsaneleri barındıran, doğasıyla ziyaretçilere huzur veren Kazdağları, yılın her mevsimi yerli ve yabancı turistlere kapılarını açıyor. Kazdağları konaklama seçenekleri içinde Idavilla Butik Bungalov Otel, kuşkusuz bu engin dünyanın içinde en güvenilir ve doğayla iç içe bir tatil ayrıcalığı sunan, her fırsatta değerlendirmeyi arzulayacağınız bir tesis.

Cennet Parçası Kazdağları

Cennet Parçası Kazdağları

Ülkemiz, dünya üzerinde bulunan pek çok ülkeye göre tarihi, kültürel mirasa daha fazla sahip olmasıyla birlikte gezi ve tatil amaçlı gidilebilir birçok tatil beldesi bulundurmaktadır. Cennetten bir parça olan Kazdağları da büyük ölçüde turizm de öneme sahip olmaktadır. Kazdağları Otelleri oda kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon, her şey dâhil ve ultra her şey dâhil şeklinde konaklama imkânları sunmaktadır.

Neden Kazdağları`nda Tatil Yapmalıyım?

Neden Kazdağları`nda Tatil Yapmalıyım?

Kazdağları; Balıkesir il sınırları içerisinde, Edremit Körfezi’nin kuzeyinde ve Biga yarımadasının en yüksek dağı olduğu gibi, Çanakkale’ye oldukça yakın. 20,935 hektarlık alanı, yemyeşil doğası, zengin flora ve faunasıyla, ülkemizin görülmeye değer yerlerinden biridir.

Edremit`in Sosyo - Ekonomik Durumu

Edremit`in Sosyo - Ekonomik Durumu

Edremit, Türkiye’nin batı kıyısında Balıkesir il sınırları içinde bulunan bir ilçe merkezidir. Kendisiyle aynı adı taşıyan Edremit Körfezi’nden 10 km içeride bulunan ilçemizin merkez nüfusu 52.200’ dür.

Yüzölçümü 708 km2 olan Edremit’in 15 mahallesi, 5 beldesi ve 20 köyü vardır. 390 35’ enlem daireleri ile 270 01’ boylam daireleri arasında yer alır. E 87 karayolu üzerinde bulunan Edremit’in deniz seviyesinden yüksekliği 16-25 metredir. Edremit’in doğusu Havran ilçesi, güneyi Burhaniye ilçesi, Edremit Körfezi ve Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi, kuzeyi aynı ilin Bayramiç ilçesi ile çevrilidir. Kazdağı, Eybek Dağı ve Gürgen Dağı Edremit’in kuzeyinde yer alır.

« 1 2 3 4 5 6 7 »