idavilla - Kazdağları 6. Sayfa | Bungalov Evler Blog

0266 384 9691

Kazdağları

Şu anda Kazdağları ile ilgili blog yazılarımızı Kazdağları etiketi ile aramaktasınız. Kazdağları hakkında detaylı yazılarımızı bir alt kısımda bulabilirsiniz.
Eğer Kazdağları ile ilgili yeterli yazıya ulaşamazsanız, hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da projelerinizi hayata geçirmek isterseniz lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

Kazdağları Kule Orman Yürüyüşü

Kazdağları Kule Orman Yürüyüşü

25 Ocak 2015 tarihinde yaptığımız Kazdağları Kule Orman Yürüyüşü gezimiz ile değerli konuklarımızı ağırladık. Her hafta yaptığımız yürüyüş ve gezilerimiz ile misafirlerimize farklı bir deneyim yaşatmaktayız. Bu gezimizden kalan anılara ve fotoğraflara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Otel Işletmecimizle Dergi Röportajı

Otel Işletmecimizle Dergi Röportajı

İdavilla Kazdağları Butik Otel – Bungalov Evleri işletmecisi olan Volkan Şimşirkaya, otelimiz ve genel olarak bölgemiz hakkında Politika dergisine röportaj verdi. Sizlerin de ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bu yazımızı okurken kesinlikle sıkılmayacaksınız. Haydi, gelin beraber okumaya başlayalım.

Körfezin genç girişimcilerinden Volkan Şimşirkaya ile röportaj yaptık. İDAVİLLA projesini, gelecek projelerini, Turizm Derneği Çalışmalarını ve Körfez Turizmi üzerine konuştuk. İşte Başarılı Girişimci Volkan Şimşirkaya ile röportajımız.

Ülkemizin Doğal Güzelliklerinden Kaz Dağları

Ülkemizin Doğal Güzelliklerinden Kaz Dağları

Ülkemizin doğal güzellikleri tüm dünyanın dikkatini çekmektedir. Çünkü ülkemizde hem yaz turizmi hem de kış turizmi yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça fazla rağbet görmektedir. Yüzyıllar boyunca efsanelere konu olan Kaz dağları, bölgedeki en temiz havaya ve en verimli topraklara sahiptir. Bu nedenle Kazdağları konaklama açısından da tüm turistlerin tercih ettiği yerlerden biridir. Hem gezmek, tatil yapmak hem de yeni yerler keşfetmek isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri de Kaz Dağlarıdır. Yaz- kış mevsim fark etmeksizin tatil yapılabilen bölgelerden biridir, tüm doğal güzelliği ile dünyanın her yerinden turistlerin çok fazla rağbet ettiği bir bölgedir.

Dünyanın İlk Güzellik Yarışması

Dünyanın İlk Güzellik Yarışması

Efsaneye göre, Peleus ile Tetis’in düğün törenlerine Nifak tanrısı Ares (Mars) altın bir elma gönderir. “EN GÜZELE“ yazmaktadır elmanın üstünde.

Zeus bu elmayı kime versin; tanrılar arasında habercilik yapan kurye Hermes ile birlikte bu elmayı tutar, İda Dağı’nda Çoban Paris’e gönderir. Bu kararı ölümlü birisi versin der, çünkü bu kararı Zeus verir ise, tanrıların verdiği karar da ölümsüzleşecektir. Adı geçen üç güzel, Afrodit, Athena ve Zeus’un kendi karısı Hera’dır.

Edremit Körfez Bölgesi

Edremit, Türkiye’nin batı sahilindedir ve Balıkesir şehrinin ilçesidir ve Edremit Körfezi Bölgesi’nin de merkezi ilçesidir. Çanakkale ve İzmir’in arasında bulunmaktadır. Aynı ismile anılan körfezin merkez ucunda birkaç kilometre içerdedir. Akçay, Güre ve Altınoluk gibi sahil şeridinde konuşlanmış olan mahalleleri ile ticaret içinde önemli bir merkezdir. Edremit ilçesi, özellikle Kazdağı bölgesi, çoğunlukla ormanlarla kaplıdır.

Sarıkız Efsanesi

Kaz dağlarında geçtiğine inanılan Sarıkız efsanesi nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar gelir

Ayvacık yöresinden Cılbak Baba adında bir çoban, karısı ölünce küçük yaştaki kızı ile Edremit’in Güre köyüne gelir . Oradan da Kavurmacılar köyüne yerleşir. Güre köyü’nden birinin koyunlarına çoban girer . Kışları Kavurmacılar Köyünde , yazları da Baba (Kaz ) dağında geçiren Cılbak Baba kızını yanından ayırmaz. Ona da boş kalmaması için bir miktar Kaz alır .Dağa birlikte çıkar inerler . Cılbak Baba yaşlanmaya , kız büyümeye başlayınca ikisinde de ermişlik olayları görülmeye başlar.Örneğin, yaz ayları yaklaştığında koç’un boynuzuna dolanan yılandan dağa çıkma zamanının geldiğini ve sonbahar başlangıcında yine bir yılanın koç boynuzuna dolanmasıyla kışlaya göç etme zamanının geldiğini anlamaları gibi.

« 1 2 3 4 5 6 7 »