idavilla - idavilla Otel Haberleri - 2. Sayfa

0266 384 9691

idavilla Otel Haberleri - 2. Sayfa

Haberler bölümümüzde otelimiz, şehrimiz ve bölgemiz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Konum Avantajı, Tatilin Güzel Geçeceğini Müjdeler!

Konum Avantajı, Tatilin Güzel Geçeceğini Müjdeler!

Otellerin konumu, misafirler tarafından seçilmeleri için en önemli belirleyicilerdendir. 
İdavilla hem denize hem Kaz Dağları`na yakın bir konumda olması sebebiyle tatilcilerin Balıkesir`deki favori mekânlarındandır.

Akçay Zeytinli

Akçay Zeytinli

İnsanların birçoğu metropol şehirlerin yaşamı arasında sıkışıp kalmıştır. Son zamanın modern insanı, doğallıktan uzak bir şekilde yapay bir yaşam sürdürmektedir. İnsan, uzun soluklu bir çalışma döneminin ardından, doğallığın içinde bir tatil; güneş, kum ve deniz aramaktadır.

Büyük Şehre Yakın Tatil Fırsatları

Büyük Şehre Yakın Tatil Fırsatları

Büyük şehrin gürültü ve karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için, aranan yer çok da uzakta olmayabilir. Tatil denilince akla genellikle uzak yerler geliyor olsa da bazen fırsat çok yakında olabiliyor. Bu sayede tatil yapacak kişiler, hem yol masrafından tasarruf etmiş oluyor hem de yol yorgunluğunu yaşamayarak, verimli bir tatil yaşıyor. Özellikle kısa zamanlı tatiller için, yakın yerler oldukça ideal bir hal alıyor.

Hasanboğuldu`nun Hikayesi

Hasanboğuldu`nun Hikayesi

1800 yıllarda geçen bu hikâye Yörük kızı Emine ile Zeytinli Köyü’nden Hasan’ın acıklı hikayesini konu alır. Babasını küçük yaşta yitirmiş olan Hasan (Hasanboğuldu), geçimini sağlamak için çiftçilik yapmaktadır. Mahsulünü her çarşamba Edremit pazarına giderek satar. Diğer yandan Kaz Dağları’nın Sarıkız civarından Yörük kızı Emine de obasına ait peynir, süt ve balı Edremit pazarına getirerek satmaya başlar.

Çocuklar Tatilde Ders Çalışmalı Mı?

Çocuklar Tatilde Ders Çalışmalı Mı?

Tatilde ödev verilip verilmemesi gerektiği ile ilgili sorular sıklıkla gündeme gelmektedir. Toplumun bir kesiminde çocukların tatillerini çalışarak değerlendirmeleri başka bir kesiminde ise sosyal aktivitelerin tatil süresince gerekli olduğu görüşü hakimdir. Öğrenciler için tatil sezonu yaklaştığında özellikle ilkokul çağındaki çocuklar söz konusu olduğunda bu sorular kafaları kurcalamaktadır. Tatili verimli geçirmek her öğrenci için elzem bir konudur. Dikkatli davranılması gerekmektedir.

Evcil Hayvan Kedi Köpek Kabul Eden Oteller

Evcil Hayvan Kedi Köpek Kabul Eden Oteller

Evcil hayvan sahiplerinin yaz tatillerinde karşılaştıkları en can sıkıcı sorunlardan biri de onları kabul edecek bir otel bulmaktır. Hayatlarını paylaştıkları dostlarından ayrılmak istemeyenlerin, onları yanlarında getirmek istemeleri de en doğal haklarıdır. İdavilla Otel olarak, evcil hayvan kabul eden butik otel olmanın mutluluğunu sizlere yaşatmaktan son derece memnunuz. Minik dostlarınızla birlikte keyifli bir tatil geçirmeniz için her türlü konforu sunmaya çalışıyoruz.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

Akçay ya da Güre Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, bir ilkokul öğretmeni olan Alibey Kudar tarafından oluşturulmuş bir etnografya müzesidir. Bir etnografya galerisi olan müze, Güre’ye bağlı Tahtakuşlar Köyü’ndedir. Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Kazdağları’nın efsanesine sahne olmaktadır. Kazdağları’nın eski adı İda’dır ve bu müzede bunun detaylarını da bulabilirsiniz. Galeride, Eski konar- göçer Türklerin ve Orta Asya Türklerinin yaşamlarına dair bir gelenek ve kültür sentezi sunulmaktadır. Arkeogların uğrak yeri haline gelen Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, çeşitli sanat eserlerinin de sergilendiği bir galeridir. Konum olarak da Akçay ve Güre civarında yer alır, Güre’den dağ tarafına doğru gidildiğinde karşınıza çıkacaktır.

Akçay Hasanboğuldu Göleti

Akçay Hasanboğuldu Göleti

Hasanboğuldu Göleti Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Akçay bölgesinde bulunmaktadır. Hasanboğuldu ve Sütüven Şelalesi Akçay’da gezilecek görülecek yerler arasında önemli bir işleve sahiptir. Gölet adını zamanın birinde içinde boğulan Hasan adlı bir gençten almaktadır. Bölgede yerli ve yabancı çok fazla turist çeken Sütüven Şelalesi de bulunur.

Akçay Gelinçamı Piknik Alanı

Akçay Gelinçamı Piknik Alanı

Akçay, her köşesi ayrı bir cennet olan yurdumda bir başka güzellikler diyarı…

Kaz Dağları’nın mis gibi çam kokusu ile Ege Denizi’nin adeta cennet pınarlarından akarcasına masmavi sularının birbirine karıştığı harikulade bir tatil beldesidir Akçay. Edremit ve Çanakkale ana yolunda bulunan Akçay’ın kuzeyinde Kaz Dağı, güneyinde de Ege Denizi bulunmaktadır.

Akçay Sütüven Şelalesi

Akçay Sütüven Şelalesi

Akçay, Işıklar sahilinde ve efsanevi Kaz Dağı (İda Dağı) eteğinde bulunan yemyeşil zeytin ağaçlarıyla bezenmiş, Ege’nin masmavi sularıyla buluşturan konumda yer almaktadır. Edremit – Çanakkale karayolu üzerindeki konumuyla Edremit’e 9 km. mesafededir.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »