idavilla - idavilla Otel Haberleri - 4. Sayfa

0266 384 9691

idavilla Otel Haberleri - 4. Sayfa

Haberler bölümümüzde otelimiz, şehrimiz ve bölgemiz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kültür Gezisi Nedir?

Kültür Gezisi Nedir?

Seyahatlerin en önemli nedenlerinden biri olan kültür gezisi, gittiğiniz yerin tarihini yansıtan her unsurunu araştırmak ve öğrenmek, yemeklerini, geleneklerini yerinde görmek ve tatmak, yerin geçmişle ve bugünle bağlantısını kuran her eserini gezip görmek olarak adlandırılabilir. Kültür gezisi diğer tatil türlerinden biraz farklıdır. Sadece deniz, kum, güneş felsefesini barındırmaz. Bunların yanı sıra doğayı ve bölgeyi de tanımayı amaçlamaktadır.

Otelimiz Kazdağları eteklerinde yer aldığı için; Güre, Altınoluk, Akçay gibi turistik yerleri gezebileceğiniz gibi, Kaz Dağları bölgesindeki Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesi, Sarıkız Tepesi gibi tarihi alanları da görebilirsiniz.

Güre`de Tatil Yapmak İçin 5 Neden

Güre`de Tatil Yapmak İçin 5 Neden

Sene boyu çalışılan yoğun günlerin ardından, tatil yapılacak olan yerlerin seçimi çok önemlidir. Hem iş stresi, hem de yorgunluk atılacak olduğu için mekan seçiminden ziyade yöre ve coğrafya bu seçimde çok büyük önem taşır. Bu anlamda çok defa öne çıkarılan Balıkesir’in şirin ve turistik ilçeleri hem yurt içinden, hem de yurt dışından fazlaca turist çekmektedir. Söz konusu ilçeler ve beldeler arasında ise Güre oldukça bilinen ve bir o kadar da tercih edilen bir belde olarak öne çıkmaktadır. Peki, bu doğal ve güzel ortamda tatil yapmak için en geçerli 5 neden nedir?

Doğal Tatil Köyü

Doğal Tatil Köyü

İnsanların dinlenme ve tatil anlayışları çeşitlilik yönünden oldukça zengindir. Tek tek sıralamaya kalksak yüzlerce seçenek çıkabilir. Kimimiz doğayla iç içe bir tatili arzularken, kimimiz de elit mekânları ve lüks imkânların daha yoğun olduğu bir tatili tercih edebiliriz. Tatil köyü nedir sorusunun cevabı ise temelde bu iki isteğin bir arada toplanması mantığında şekillenmiş bir uygulamadır. Bu yazımızda doğal tatil köyü nasıl olur sorusuna yanıt da bulabilirsiniz. Doğa içinde tatil köyü mandalina ağaçları arasında ve Kazdağları eteklerinde olur :)

Kazdağları Darıdere Yürüyüşü: Buyrun Düğüne

Kazdağları Darıdere Yürüyüşü: Buyrun Düğüne

Kazdağları’nın zeytinyağları ve oksijeni ile meşhur Darı Dere yürüyüş parkurumuza KAGEZ - Kazdağı Gezginleri Doğa Sporları ailesinin birbirinden değerli üyeleri ile başlıyoruz.

Kazdağları’nı beyaz bir gelinliğe benzetirim. Uçsuz bucaksız yeşillikler, kıvrımlar, dekolteler, elinde gelin çiçeği tutan heybetli ağaçlar, dağ çilekleri, narlar, çiçekler ve düğünlerin vazgeçilmezi takılar; Kazdağları’nın bereketli topraklarının asil bekçisi zeytin ağaçları.

Kazdağlarının insana huzur veren köylerinin yüreğini okşayan insanları ise o gelinin güzel elbisesinin etekleri. Midilli’den Ayvalık’a, Akçay’dan Kadırga’ya kadar uzanan bir gelinlik.

Güre Nerede - Güre Otelleri

Güre Nerede - Güre Otelleri

Ülkemizin turistik açıdan en çok dikkat çeken noktaları arasında bulunan Balıkesir ve ilçeleri, aslında en çok da küçük ve ilgi çekici tatil beldeleri ile tanınmaktadır. Örnek olarak Edremit, Akçay gibi Kaz Dağları’na yakın ve deniz turizmi olan yerler verilebilir. Bu beldeler arasında farklı bir yerde bulunan Edremit de, sahip olduğu beldeler ve tatil köyleri ile öne çıkmaktadır. En çok dikkat çeken yerler arasındaki Güre de hem yerli, hem de yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Bu anlamda en çok öne çıkan soru ise Güre nerede şeklindedir.

İdavilla İle Muhteşem Bir Tatil Sizi Bekliyor!

İdavilla İle Muhteşem Bir Tatil Sizi Bekliyor!

Tatilinize fark, hayatınıza daha fazla renk katın. İdavilla ile Kazdağları güzelliklerini keşfedin.

Kazdağları’nın gelin başını hatırlatan karlı tepeleri; eteklerinde dünyanın en güzel çiçekleri, ulu çınarları, oksijen kaynağımız çam ağaçları olan etekleri; ayağınızın altına serilmiş milyonlarca zeytin ağacının tüm nimetleri, ölümsüzlüğü ve mucizevi yapısıyla sonsuzluğu çağrıştırmaktadır.

Hayat bir macera; karşınıza kimin çıkacağını, girdiğiniz yolun sizi nereye götüreceğine ya da denizin soğuk mu sıcak mı olduğuna ancak girdikten sonra karar verebiliyorsunuz. Bugün size tatilinizi İdavilla’da geçirmenizi öneriyoruz.

KOAH Hastalığı Tedavisi

KOAH Hastalığı Tedavisi

Koah hastalığı tedavisi için oksijen çok önemlidir. Kazdağları ise Türkiye’nin en bol oksijeni olan bölge. İdavilla Butik Bungalov Kazdağları Otel ile tedavi.

Koah hastalarının ihtiyacı olan en önemli konu oksijendir. Kazdağları bu noktada Koah hastaları için çok büyük önem arz ediyor. Kaz Dağları Manastır Kanyonu, Şahin Deresi Kanyonu gibi birçok oksijen kaynağı tabiat harikasına ev sahipliği yapmaktadır. Bununla birlikte eşsiz bitki örtüsü, uçsuz bucaksız zeytin ve çam ormanları hem sağlığınıza hem de ruhunuza iyi gelecektir.

Muhteşem Görünümleriyle Bungalowlar (Atatürk Kayalıkları Yürüyüşü)

Muhteşem Görünümleriyle Bungalowlar (Atatürk Kayalıkları Yürüyüşü)

Gerek konumu, gerek manzarası, gerekse de bünyesinde yer alan avantajlarla birçok tatilcinin yeni gözdesi olan Kazdağları; doğayla iç içe olmak, keyifli ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek isteyen, doğa sporlarına merak duyan insanlar için son derece güzel bir fırsat olmaktadır. Burada tatil yapmak isteyenler için Kazdağları otelleri hizmet vermektedir. Bu otellerde her şey müşterilerin istediği gibidir ve  müşterilerin tek bir isteği bile hiçbir şekilde geri çevrilmemektedir.

Koşara Vadisi - Koşara Deresi - Saklı Cennet - Şelaleler Yürüyüşü

Koşara Vadisi - Koşara Deresi - Saklı Cennet - Şelaleler Yürüyüşü

Kazdağı Gezginleri Kulübü ile bu hafta Kazdağları’na yağan ilk karı görmeye gidiyoruz. Ortaoba Köyü istikametinden kirse alanına kadar araçla geçeceğiz. Özellikle Gözcükayası Şelalesi, Saklı Şelaleler, Ağlayan Kayalar görülecek yerlerin başında geliyor.

Çam ve gürgen ağaçları ile kaplı bir coğrafyada, yılın ilk karı yağmış olacak. 15 km’lik orta zor parkurda dört mevsimi yaşayacağız. Buz tutmuş yollar, karlı kaplı tepeler, oluk oluk akan şelaleler…

Kazdağları Bungalov Otel Kış Kampanyası

Kazdağları Bungalov Otel Kış Kampanyası

Kazdağları bölgesinde vakit geçirmek ve tatil yapmak isteyenler için birçok farklı ve kaliteli konaklama tesisi bulunmaktadır. Bunlar arasında Kazdağları konaklama tesisleri adı altında karşımıza çıkan Bungalov evlerin yer aldığı oteller de yer almaktadır. Birbirinden şık ve modern görünüme sahip olan ve tatilcilerin bir anlamda gözlerini kamaştıran bu evler; tatilciler için müthiş konaklama fırsatı olmaktadır.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »