idavilla - Güre Çevresinde Gezi

0266 384 9691
Güre Çevresinde Gezi
Güre Çevresinde Gezi

Güre Çevresinde Gezi


İdavilla Butik Otel’se tercihiniz bu tatilde benzersiz pek çok yer göreceksiniz! Balıkesir`in Edremit ilçesine bağlı Güre’de, âdeta cennetin ortasında, tarihî ve doğal güzelliklerle örülü bir coğrafyada yer alan İdavilla’ya geldiğinizde Kaz Dağları’ından Hasan Boğuldu/Sutüven Şelalesi’ne, Şahindere Kanyonu’ndan Tahtakuşlar Müzesi’ne sayısız doğal güzellik ve gidilecek birçok mekân tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyor olacak. Alternatif duraklar hakkında merak ettikleriniz yazımızda.

İdavilla Çevresinde Yapılabilecekler

Kaz Dağlarının eteklerinde kurulu Güre’de (Edremit-Balıkesir) yer alan İdavilla, konaklama için kendisini tercih eden gezginlere unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatacak güzelliklerin ortasında ve yakınındadır. İşte İdavilla’ya gelen misafirlerin yakın ve uzak çevrede görmeden dönmemeleri gereken yerler listesinden seçtiklerimiz:

Güre`de Kaplıca Deneyimi

Öteden beri kaplıca merkezi olarak ön plana çıkmış bir bölge olan Güre ve çevresinde konuşlanmış termal tesislerin jeotermal sularında kendinizi yenileyebilir, bedensel rahatsızlıklarınıza şifa arayabilirsiniz.

Antandros Antik Kenti

Tarih meraklıları Altınoluk-Edremit kara yolunun 2. kilometresine gelip tabelaları takip ettiklerinde gemi yapımında ileriye giden, Kaz Dağları eteklerinde kurulu bu antik kente ulaşabilirler.

Şahinderesi Kanyonu

Edremit merkezine 25 km uzaklıktaki Altınoluk’ta bulunan 27 km uzunluğundaki doğa harikası Şahinderesi Kanyonu’nu cip üstünde ve rehberli olarak gezmek mümkün. Vadi ve çevresi bugüne kadarki ziyaretçilerini olduğu gibi sizleri de büyüleyecek!

Hasan Boğuldu/Sutüven Şelalesi

Altınoluk-Edremit kara yolunun 20. kilometresinden sapılarak ulaşılan Zeytinli Köyü’nden tabelaları takip ederek yarım saat içerisinde hüzünlü bir aşk hikâyesinden ismini alan Sutüven Şelalesi’ne ve 1 km ötesindeki Hasan Boğuldu’ya (gölcük) ulaşabilirsiniz. Kaz Dağları’nda bulunan ve doğanın tüm güzelliklerini sergilediği bu alanlarda dilerseniz piknik yapabilir, dilerseniz yeşillikler içinde yürüyüş yaparak çevreyi keşfedebilir ya da soğuk sularında yüzerek ferahlayabilirsiniz.

Mıhlıçay

Gidiş yolu Küçükkuyu ile Altınoluk arasında olan Mıhlıçay, Kaz Dağları’ndan denize inen çaylardan biridir. Ana yoldan tabelaları takip ederek girilen yolda sadece 5 km daha araçla gidilebilmekte. Daha sonrası ise yürüyüş yapmayı sevenler için. Yürüyüşü göze alırsanız ulaşacağınız tarihî köprüde harika bir manzara sizi bekliyor olacak.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

Akçay-Altınoluk arasında bulunan müzeyi ziyaret ederek Türkmen kültürünü anlatan sergileri gezebilir, Kaz Dağları’ndan toplanan otları ya da el işi ürünleri satın alabilirsiniz. Müze ziyarete her gün açıktır.

Günübirlik Yat Turu

Güre`nin yanı başındaki Akçay’a ulaşarak Akçay Limanı’ndan sabah hareket eden günübirlik yat turuna katılabilir, görenleri kendine hayran bırakan bölge koylarını gezme imkânına erişebilirsiniz.

Cip Safari

Macera tutkunuysanız Güre çevresinde unutulmaz bir cip safari deneyimi yaşayabilirsiniz. Kaz Dağları’na rehber eşliğinde yapacağınız cip safarinin, tatilinize heyecan katması işten bile değil! Turlara katılmak isterseniz İdavilla’dan sizi yönlendirmesini talep edebilirsiniz.


Bahse konu güzellikler, Güre çevresinde bulunan sayısız güzellikten sadece birkaçı. Dahası, İdavilla’ya geldiğinizde Edremit, Akçay, Küçükkuyu, Altınoluk, Ayvalık, Burhaniye, Ören, Karaağaç’ta sizi bekliyor olacak! İdavilla Butik Otel’den rehberlik hizmeti alabileceğinizi de belirtelim.


Bu yazı kategorisinde; 22:53, 20 Mayıs 2018 tarihinde paylaşıldı.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?