idavilla - Kaz Dağları`nda Tatil ve Turizm Keyfi

0266 384 9691
Kaz Dağları`nda Turizm Keyfi
Kaz Dağları`nda Turizm Keyfi

Kaz Dağları`nda Turizm Keyfi


Kazdağları, Çanakkale ile Balıkesir illeri arasında yer alan bir turizm cennetidir. Kaz Dağl, Küçükkuyu ve Altınoluk olmak üzere iki önemli beldeye sahiptir. Kazdağları, ormanlık alanlardan oluşur ve yerleşim alanları da seyrektir. Ayrıca Kaz Dağları içerisinde Edremit’te bulunan ve mutlaka gezilmesi gereken Kazdağı Milli Parkı da vardır. Kaz Dağları, Mıhlı Şelalesi, Sarıkız türbesi ve dağ dereleri ile Türkiye’nin görülmeye değer yerlerindendir.

Kaz Dağları Hakkında Genel Bilgi

Kaz Dağları, çok kültürlü yapısı ile dikkat çekmektedir. Bunun nedeni de doğal güzellikleri nedeni ile tarihte birçok medeniyetin hücumuna uğramasıdır. Kaz Dağı, oksijen açısından dünyanın en zengin bölgelerinden birisidir. Tarihte meşhur olan Truva Atı’nın yapıldığı Kazdağı Göknarı ağacı yeryüzünde sadece Kazdağları’nda yetişir. Çok ilginç ve tuhafınıza gidecek ama Kazdağları dünyada ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yerdir. Bu nedenle de mitolojik olaylara da sahne olmuş, Türkiye’nin tarihsel ve kültürel manada en önemli alanlarından bir tanesidir.

Kazdağları doğa yürüyüşü parkurları, jeep safari ile tatilin keyfini çıkarabileceğiniz bir yerdir. Kazdağları, eko turizmin zirvesini yaşamak isteyenler için mükemmel bir yerdir. Kaz Dağı, kent stresinden kurtularak yaşadığının farkına varmayı arzulayanların yeridir.

 

Kazdağları’nda Konaklama

Kaz Dağları Konaklama açısından fazla sıkıntı çekmeyeceğiniz bir yerdir. Çünkü Kazdağları otel açısından size çeşitli alternatifler sunacak kadar zengindir. Kazdağları otelleri, bol oksijenli tertemiz bir havayı ciğerlerinize solumak için muhteşem yerlerdir. Kazdağları otelleri içerisinde sizlere kaplıca hizmetini sağlayan oteller de vardır.

Kazdağları otelleri, yılın dört mevsimi siz misafirlerini ağırlar. Bu da ziyaretçilere Kazdağları’nı görmek istedikleri mevsimde ziyaret imkanı sağlıyor. Kazdağları otelleri, ziyaretçilerine doğa ile konforu bir arada yaşama fırsatını sunuyor. Kazdağları otelleri, ziyaretçilerine özel yürüyüş parkurları, doğal yemekler, seçkin hizmet çeşitleri vb. hizmetleri de sunmaktadır. Kazdağları konaklama fiyatları açısından da uygundur.

Kazdağları, şehir ortamından sıkılan ve kendini dinlemek isteyen ziyaretçilerini her mevsim ağırlamaya hazırdır.


Bu yazı Genel kategorisinde; 11:46, 05 Temmuz 2015 tarihinde paylaşıldı.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Çanakkale, Balıkesir, Altınoluk, Edremit, Kazdağı Milli Parkı, Kazdağı Göknarı, Kazdağları

Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?