idavilla - Kazdağları Doğa Yürüyüşü

0266 384 9691

Kazdağları Doğa Yürüyüşü

Şu anda Kazdağları Doğa Yürüyüşü kategorisi altında yer alan blog yazılarımızı Kazdağları Doğa Yürüyüşü ile görüntülemektesiniz. Kazdağları Doğa Yürüyüşü hakkında detaylı yazılarımızı bir alt kısımda bulabilirsiniz.

Kazdağları Doğa Yürüyüşü ile Kazdağı etrafında olan güzellikleri idavilla Kazdağları Konaklama Butik Otel farkı ile tadabilirsiniz. Hemen siz de katılın.

Hasanboğuldu`nun Hikayesi

Hasanboğuldu`nun Hikayesi

1800 yıllarda geçen bu hikâye Yörük kızı Emine ile Zeytinli Köyü’nden Hasan’ın acıklı hikayesini konu alır. Babasını küçük yaşta yitirmiş olan Hasan (Hasanboğuldu), geçimini sağlamak için çiftçilik yapmaktadır. Mahsulünü her çarşamba Edremit pazarına giderek satar. Diğer yandan Kaz Dağları’nın Sarıkız civarından Yörük kızı Emine de obasına ait peynir, süt ve balı Edremit pazarına getirerek satmaya başlar.

Kazdağları Darıdere Yürüyüşü: Buyrun Düğüne

Kazdağları Darıdere Yürüyüşü: Buyrun Düğüne

Kazdağları’nın zeytinyağları ve oksijeni ile meşhur Darı Dere yürüyüş parkurumuza KAGEZ - Kazdağı Gezginleri Doğa Sporları ailesinin birbirinden değerli üyeleri ile başlıyoruz.

Kazdağları’nı beyaz bir gelinliğe benzetirim. Uçsuz bucaksız yeşillikler, kıvrımlar, dekolteler, elinde gelin çiçeği tutan heybetli ağaçlar, dağ çilekleri, narlar, çiçekler ve düğünlerin vazgeçilmezi takılar; Kazdağları’nın bereketli topraklarının asil bekçisi zeytin ağaçları.

Kazdağlarının insana huzur veren köylerinin yüreğini okşayan insanları ise o gelinin güzel elbisesinin etekleri. Midilli’den Ayvalık’a, Akçay’dan Kadırga’ya kadar uzanan bir gelinlik.

Muhteşem Görünümleriyle Bungalowlar (Atatürk Kayalıkları Yürüyüşü)

Muhteşem Görünümleriyle Bungalowlar (Atatürk Kayalıkları Yürüyüşü)

Gerek konumu, gerek manzarası, gerekse de bünyesinde yer alan avantajlarla birçok tatilcinin yeni gözdesi olan Kazdağları; doğayla iç içe olmak, keyifli ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek isteyen, doğa sporlarına merak duyan insanlar için son derece güzel bir fırsat olmaktadır. Burada tatil yapmak isteyenler için Kazdağları otelleri hizmet vermektedir. Bu otellerde her şey müşterilerin istediği gibidir ve  müşterilerin tek bir isteği bile hiçbir şekilde geri çevrilmemektedir.

Koşara Vadisi - Koşara Deresi - Saklı Cennet - Şelaleler Yürüyüşü

Koşara Vadisi - Koşara Deresi - Saklı Cennet - Şelaleler Yürüyüşü

Kazdağı Gezginleri Kulübü ile bu hafta Kazdağları’na yağan ilk karı görmeye gidiyoruz. Ortaoba Köyü istikametinden kirse alanına kadar araçla geçeceğiz. Özellikle Gözcükayası Şelalesi, Saklı Şelaleler, Ağlayan Kayalar görülecek yerlerin başında geliyor.

Çam ve gürgen ağaçları ile kaplı bir coğrafyada, yılın ilk karı yağmış olacak. 15 km’lik orta zor parkurda dört mevsimi yaşayacağız. Buz tutmuş yollar, karlı kaplı tepeler, oluk oluk akan şelaleler…

Kazdağları Kış Gezisi 22 Şubat

Kazdağları Kış Gezisi 22 Şubat

Kazdağları bölgesine kış mevsiminde yaptığımız keyifli gezimize dair notları ve kazdağları fotoğrafları bu yazımızda yer alıyor...

Kazdağları kış mevsiminde de muhteşem görünüyor. Birbirinden güzel gizli kalmış alanı gezdik ve benzersiz bir keyif aldık. 22 Şubat 2015 tarihinde yaptığımız Kazdağları gezimize dair fotoğrafları ve bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

Büyüklü Küçüklü Şelaleler Kazdağları Orman Yürüyüşü

Büyüklü Küçüklü Şelaleler Kazdağları Orman Yürüyüşü

Büyüklü Küçüklü Şelaleler Kazdağları Orman Yürüyüşümüzü 8 Mart 2015`te büyük bir keyifle tamamladık. Sizler de eğer orman gezisi ve Kazdağları doğa yürüyüşü etkinliklerimize katılmak isterseniz, bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Kazdağları konaklama ayrıcalığıyla mükemmel kazdağları doğa yürüyüşü etkinlikleri düzenliyoruz.

1 2 »