idavilla - Koşara Vadisi - Koşara Deresi - Saklı Cennet - Şelaleler Yürüyüşü

0266 384 9691
Koşara Vadisi - Deresi - Saklı Cennet - Şelaleler Yürüyüşü
Koşara Vadisi - Koşara Deresi - Saklı Cennet - Şelaleler Yürüyüşü

Koşara Vadisi - Koşara Deresi - Saklı Cennet - Şelaleler Yürüyüşü


Kazdağı Gezginleri Kulübü ile bu hafta Kazdağları’na yağan ilk karı görmeye gidiyoruz. Ortaoba Köyü istikametinden kirse alanına kadar araçla geçeceğiz. Özellikle Gözcükayası Şelalesi, Saklı Şelaleler, Ağlayan Kayalar görülecek yerlerin başında geliyor.

Çam ve gürgen ağaçları ile kaplı bir coğrafyada, yılın ilk karı yağmış olacak. 15 km’lik orta zor parkurda dört mevsimi yaşayacağız. Buz tutmuş yollar, karlı kaplı tepeler, oluk oluk akan şelaleler…

Bayramiç (Çanakkale) – Edremit (Balıkesir) sınırı, Kazdağları Milli Parkı doğu sınırı, 1180 metre rakımda ateş yakıp, közde çay, ateşte sucuk pişireceğiz.

 

Kazdağları Yürüyüşü Buluşma Noktaları ve Hareket Saatleri

Edremit Buluşma Noktası ve Saati: Sarmaşık Kafe (Park İçi) Saat 08:15

Burhaniye ve Ayvalık’tan katılacaklar için buluşma noktası daha merkezi bir konum olması ve ulaşım kolaylığı sebebiyle Edremit’tir.

Zeytinli Buluşma Noktası ve Saati: Ege Kafe Önü Saat: 08:00

Akçay Buluşma Noktası ve Saati: Ata Fırın Pastanesi (Garanti Bankası’nın Karşısı) Saat: 08:15

Güre ve Altınoluk’tan katılacaklar için buluşma noktası saat 08:15 Akçay’dır.

 

Yürüyüş Hakkında Özel Bilgiler

Yürüyüş mesafesi yaklaşık 14-15 km’dir.

Belirtilen zaman riayet çok önemlidir. Etkinlik esnasında çevrenin kirletilmesi kesinlikle yasaktır. Kazdağları Otelleri arasında bu muhteşem yürüyüşleri düzenleyen en önemli otellerden olan İdavilla Bungalov Otel kesinlikle doğanın korunması konusunda hassastır.

 

Eğer sağlık sorunları nedeniyle ilaç kullanan katılımcılarımız varsa ilaçlarını yanında getirmeli ve yürüyüş öncesinde bizleri bilgilendirmelidir.

Yürüyüşe engel olmayan sağlık sorunu olan kişilerin sorumluklarının kendilerine ait olduğunu bilmektedir. Sağlık sorunu olan kişilerin katılmaması gerekmektedir.

Her katılımcı bir öğün yiyeceğini yanında getirmelidir. Mevsim şartlarından dolayı ani hava değişikliklerine karşı her katılımcı tedbirli olmalı, ona göre hazırlığını yapmalıdır.

Baton, uygun kıyafet ve uygun ayakkabı giyilmesi tavsiye edilmektedir. Uzun bir yürüyüş olduğundan rahat ayakkabıların tercih edilmesi katılımcıya kolaylık sağlayacaktır.

Sedye dahil olmak üzere gerekli ilk yardım malzemelerimiz mevcuttur.

 

Kazdağları Yürüyüşlerimiz

Üst kısımda belirttiğimiz yürüyüşümüzü geçtiğimiz hafta tamamladık ve hafta bölgemizde yürüyüş organizasyonları yapmaktayız. Eğer siz de bu muhteşem doğayla kucaklaşmak isterseniz hemen bizlere ulaşabilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle,
İdavilla Kazdağları Bungalov Otel


Bu yazı Otelimiz, Kazdağları Doğa Yürüyüşü kategorilerinde; 13:31, 27 Aralık 2015 tarihinde paylaşıldı.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Kazdağları Milli Parkı, Burhaniye Yürüyüş, Altınoluk Yürüyüş, Yürüyüş Organizasyonu, Akçay

Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?