Akçay Gelinçamı Piknik Alanı

Akçay, her köşesi ayrı bir cennet olan yurdumda bir başka güzellikler diyarı…

Kaz Dağları’nın mis gibi çam kokusu ile Ege Denizi’nin adeta cennet pınarlarından akarcasına masmavi sularının birbirine karıştığı harikulade bir tatil beldesidir Akçay. Edremit ve Çanakkale ana yolunda bulunan Akçay’ın kuzeyinde Kaz Dağı, güneyinde de Ege Denizi bulunmaktadır.

 

Akçay Gelinçamı Piknik Alanı Nerede?

Gelinçamı Piknik Alanı, Güre ya da bir başka deyişle Akçay sınırları içerisinde yer almaktadır. Akçay’a 8 km mesafede yer alan Gelinçamı Piknik Alanı, otelimize de yaklaşık 4 km’dir. Güre’ye açılan yeni yol sayesinde artık Kızılkeçili Köyü’ne girmeden de piknik alanına ulaşabilirsiniz. Daha önceden otelimize 9 km civarında olan mesafe artık yeni yol sayesinde yarıdan da aza düşmüştür.

Akçay otelleri arasında bölgeye en hakim olan konaklama tesislerinden bir tanesiyiz. Bu nedenle de misafirimiz olduğunuz zaman sizlere Akçay’da ve Kazdağları’nda gezilecek yerleri olabildiğince anlatmak isteriz.

Kazdağları’nda Piknik Yeri

Gelinçamı Piknik Alanı, Kazdağları eteklerinde yer alıyor. Yani sizlere güzel ve doğal bir orman içerisinde muhteşem bir piknik imkanı sunacaktır.

Ülkemizde turist çeken tatil beldelerinin başında bulunan Akçay, doğanın huzuru ile tatil yapmak, kafa dinlemek isteyen herkesin tercih edebileceği nitelikte bir yerleşime sahiptir. Kah gezilecek yerleri olsun kah bungalova tatil yapma deneyimi sunan otelleri olsun hayatınızda kesinlikle bir kez uğrayıp bu muhteşem güzellikleri deneyimlemeniz gerekmektedir.

Akçay Kazdağları’nda Tatil İmkanı

Kazdağları’nın çam kokusu, denizin berrak maviliği ve doğanın huzuru eşliğinde bir tatil sunan İda Villa adeta sizler idealinizde bulunan tatili; dilerseniz de bir bungalov eşliğinde yaşamanıza olanak sağlamaktadır.

Akçay’da Gezilecek Yerler

Akçay ailecek tatil yapacakların önemli bir durağıdır. Bu bölgede bir çok piknik alanı bulunmakta olup Gelinçamı Piknik Alanı bu bölgenin en gözde mekanıdır. Halka açık olan bu alanda doğa ile iç içe aileniz ile hoş ve güzelce Kazdağları’nın içinde tertemiz bir ortamda mis gibi bir hava ile vakit geçirebilirsiniz.

Add Comment