Altınoluk Nerede? Altınoluk Nereye Bağlı ?

Türkiye her bir yöresi, kenti ve tatil merkezleri ile gerek yerli, gerek ise yabancı turistlerin ilgi odağında olan bir ülkedir. Özellikle de belli başlı yerleşim yerleri fazlaca dikkat çeker. Örneğin Balıkesir kenti ve kente bağlı ilçeler ve yerleşim yerleri her anlamda öne çıkarken, sıklıkla da Altınoluk nerede sorusunu duymak mümkündür. Çünkü gerek yerli turistler, gerek ise yabancı turistler Altınoluk için tatil planları yapabilirler. İşte biz de hemen yanı başımızda yer alan bu muhteşem tatil beldesi olan Altınoluk için önemli bilgileri derledik. Gelin Akçay – Güre – Altınoluk bölgesinde neler oluyor, neler yapılıyor birlikte inceleyelim. Ne dersiniz?

Altınoluk Nereye Bağlı?

Öncelikle yazımıza Altınoluk nereye bağlı ya da Altınoluk nerede / hangi şehirde konusuyla başlamalıyız.

Bu güzel tatil beldesi Balıkesir şehrinin Edremit ilçesinde yer alıyor. Daha önceleri belde olsa da yeni büyükşehir kanunnamesi sonrasında Balıkesir’in büyükşehir olmasıyla birlikte mahalle oldu. Bu nedenle de tüm idari faaliyetler bakımından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ve Edremit Belediyesi’ne bağlıdır.

Altınoluk Nerede Kalınır?

Tatil cenneti Altınoluk, Balıkesir’in en çekici ilçelerinde biridir. Gerek temiz çevresi, gerek doğal ortamı ve deniz turizmi ile kendini gösteren ilçe hakkında Altınoluk otellerinde nerede kalınır araştırması yapılabilir. Bu noktada pek çok farklı avantajı ve sosyal tesisleri ile İdavilla öne çıkmaktadır. Hem sağladığı avantajlar, hem de doğal koşullar bu anlamda önemli atılımların ve planların yapılmasını sağlayabilir.

İdavilla Butik Bungalov Otel, Akçay – Güre’de yer aldığı için Altınoluk’a çok yakındır. Öyle ki arabayla 10 dakikadan daha az sürmektedir. Ayrıca, tatil beldesi çok fazla yoğunluğa sahip olduğu için çoğu aile bu durumdan rahatsız olmaktadır. İşte bu nedenle de konaklama tercihlerini Altınoluk otelleri yerine yakın mesafedeki diğer otellerden yana kullanmaktadırlar. Hatta birçok misafirimiz de bunu dile getirmekte ve orada kalmaktansa sizin otelinizde konaklayıp istediğimiz zaman oraya gideriz demektedir.

Altınoluk Görülecek Yerler

İlçeye gelen turistlerin ilk olarak Altınoluk görülecek yerler arasından sahil boyunca uzanan plajları seçmesi mümkündür. Uzun ve çekici bu plajın yanı sıra çevredeki yeşil alanlar, oksijen anlamında insanları tazeleyen bir fırsat sunar. Sütüven ŞelalesiSarıkız Tepesi gibi önemli yerler de programda yer alması gereken noktaları oluşturur. Aynı zamanda Kaz Dağları ve çevresinde de zaman geçirilebilir.

Sadece Kazdağları bile otelimizde konaklamak için yeterli bir sebep olarak görülebilir. Çünkü oksijen bakımından Türkiye’nin en önemli dağı olarak bilinen Kazdağları, sizlere muhteşem bir güzellik sunacaktır.

Altınoluk Sahil

Ek olarak hem doğal, hem de güzel bir atmosferi bulunan Altınoluk sahil de tatilciler için adeta bir dinlenme alanıdır. Dileyen herkes bu noktadan denize girebilir, sahil kenarındaki mekanlarda yemek yiyebilir ya da gece boyu gezinti yaparken sahil kenarında vakit geçirilebilir. Tatilin tadı kesinlikle burada çıkartılır.

Altınoluk Plajı Nerede?

İlçenin deniz kenarında yer alan plaj genel anlamda Altınoluk plajı nerede sorusu ile gündeme gelir. Merkezde ve harika bir konumda olan bu plajlar hem güneşlenmek, hem de denize girmek ve eğlenmek için kullanılabilir.

Altınoluk plajı, hem ücretli alanlara hem de halk plajlarına ev sahipliği yapar. Cüzi ücretlerle isterseniz şezlong kiralayabilir isterseniz de kendi eşyalarınızla sahile gidip plajın keyfini çıkartabilirsiniz.

Altınoluk Denize Girilecek Yerler

Öte yandan sadece merkezdeki plajlardan değil, diğer Altınoluk denize girilecek yerler arasından da seçim yapmak mümkündür. İdavilla Bungalov Otel çeşitli şekillerde konuklarını da yönlendirmekte ve tavsiyelerde bulunmaktadır. Böylece tatilciler en güzel yerlerde denizin keyfini çıkarabilirler. Hatta sizlere bölgedeki birçok plaj ve denize girilecek yerler hakkında detaylı bilgilendirmeler yapabiliriz.