Balıkesir’in Efeleri; Akçay, Güre, Altınoluk

İnsanların birçoğu metropol şehirlerin yaşamı arasında sıkışıp kalmıştır. Son zamanın modern insanı, doğallıktan uzak bir şekilde yapay bir yaşam sürdürmektedir. İnsan, uzun soluklu bir çalışma döneminin ardından, doğallığın içinde bir tatil; güneş, kum ve deniz aramaktadır.

Tarih Kokan Balıkesir

Altınoluk ve Akçay yöresi bilinen ilk yerleşim yeridir. Osmanlı Devleti`nin 16. yüzyılında bölgeye ait ilk yazılı kaynaklar oluşturulmaya başlanmıştır. Bu yerleşim yerlerinin tarihi, 450 yıl öncesine dayanmaktadır. Balıkesir yöresi Antik dönemde “Işıklar sahili” olarak adlandırılmaktadır.

Balıkesir`in İncisi: Altınoluk

Altınoluk, deniz kokusu ve bol oksijeni ile bilenen bir doğal tatil cennetidir. Bu tatil cenneti, dünya üzerinde en yoğun oksijeni bulunduran yöredir. Etrafı, doğal yapısını koruyan çam ağaçlarıyla bezelidir. Altınoluk şehir merkezinden 2 km uzaklıkta yer alan Çam Mahallesi, astım hastalarına şifa dağıtıyor.

Zeytinli Otelleri

Balıkesir: Altınoluk, Akçay, Zeytinli yörelerinde yaz sezonu Nisan ayında başlamaktadır. Uzun bir yaz dönemi geçiren yöre, Ağustos ayının sonlarına kadar canlılığını korumaktadır. Akşam saatlerinde tatilciler Mendirek Kayalarında ve Altınoluk Sahili`nde doğa yürüyüşüne çıkar. Ilıman bir yapıya sahip olması, yaz aylarında en çok tercih edilen tatil bölgesi olma özelliğini kazandırır. Ege Denizi daha serin bir yapıya sahiptir. Yaz aylarında; deniz sıcaklığının ılık bir yapıya sahip olması, tatil yapmak isteyen misafirlerin tercih nedenidir. Altınoluk yöresi, Kaz Dağları ile ünlüdür. Kaz Dağları`nın muhteşem yapısı, Akçay`a kadar uzanmaktadır. İdavilla Kazdağları Konaklama Butik Otel misafirleri olarak bir doğa gezisine çıkabilirsiniz.

Zeytinli bölgesinde güzel ve butik bir otel arıyorsanız, otelimiz Zeytinli plajına çok yakın bir yerdedir. Güre`de bulunan otelimizden Akçay, Altınoluk, Zeytinli gibi tatil beldelerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Akçay Tatil Rehberi: Akçay Otelleri Akçay Yaşam