Büyük Şehre Yakın Tatil Fırsatları

Büyük şehrin gürültü ve karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için, aranan yer çok da uzakta olmayabilir. Tatil denilince akla genellikle uzak yerler geliyor olsa da bazen fırsat çok yakında olabiliyor. Bu sayede tatil yapacak kişiler, hem yol masrafından tasarruf etmiş oluyor hem de yol yorgunluğunu yaşamayarak, verimli bir tatil yaşıyor. Özellikle kısa zamanlı tatiller için, yakın yerler oldukça ideal bir hal alıyor.

 

İstanbul’a Yakın Tatil Fırsatları

İstanbullular genellikle kendilerine çok yakın yerlere göz atıyorlar. Alt kısımda birkaç tane İstanbul’a çok yakın tatil beldesinden bahsedeceğiz, ancak Kazdağları gibi muhteşem bir yer de aslında İstanbul’a çok yakın hale geldi. Uçakla 1 saat, arabayla da 3 – 3.5 saatte artık Kazdağları’na ulaşım mümkün olabiliyor. Kazdağları konaklama açısından da diğer bölgelere nazaran daha cazip görünüyor. Çünkü İstanbul’a çok yakın yerler talep yoğunluğu nedeniyle bir hayli yüksek fiyatlar söylese de Kazdağları otelleri genellikle kış aylarında daha ucuz fiyatlarla karşınıza çıkacaktır.

 

İstanbula Yakın Tatil Fırsatları

Ağva

İstanbul’a yaklaşık 100 kilometre mesafede bulunuyor. Rahatlıkla ulaşım sağlanabilen bu tatil yeri, hem bol yeşilliğiyle kişilere temiz bir oksijen sunuyor, hem de kumsalı sayesinde tatil hissini doyasıya yaşatıyor. Konaklamak isteyenler için, bu imkanlar da fazlasıyla sunuluyor. Küçük olmasına rağmen onlarca otele ev sahipliği yapıyor.

Sapanca Gölü

İstanbul’dan ulaşılması bir saat ile bir buçuk saat arasında sürüyor. Özellikle günübirlik tatiller için ideal görünse de konaklamak için seçenekler de fazlasıyla mevcuttur. Göl etrafında gezinti yapılarak, manzaranın tadı çıkartılabilir.

Polonezköy

Dört bir yanının yeşillerle donatılmasını isteyen tatil severler için, ideal bir seçim olabilir. Yeşil yönünden zenginliği, tarihsel yapıları ve konaklama imkanlarıyla, İstanbul’da yaşayanlara cazip bir tatil fırsatı sunabilmektedir.

Ankara’ya Yakın Tatil Fırsatları

Kazdağları, Ankara’ya biraz uzak görünse de aslında uçakla 1 saat arabayla da 5-6 sürmektedir. Özellikle de kış aylarında uçak seferleri biraz daha ucuz oluyor çünkü talep yaz aylarına göre düşüktür. Eğer kampanyalar takip edilirse neredeyse otobüs bileti fiyatına uçak bileti bulabilmeniz bile mümkün olabilir.

Ankaraya Yakın Tatil Fırsatları

 

Elmadağ

Ankara’nın küçük bir ilçesi konumunda olan Elmadağ, kayak ve yürüyüş imkanlarıyla Ankaralılara eğlenceli bir tatil imkanı sunuyor. Bu ilçe, her mevsimde tatil açısından kullanılabilir. Kış mevsiminde daha çok kayak için tercih edilirken, yaz aylarında yürüyüş için tercih ediliyor.

Kapadokya

Hem şehir gürültüsünden uzaklaşmak hem de kültürel açıdan zengin bir tatil yapmak isteyen Ankaralılar için Kapadokya ideal bir fırsat olabilir. Tarihi sokakları ve peri bacaları gezilebilir, konaklama imkanlarından yararlanılabilir. Son olarak, adeta Kapadokya’yı temsil niteliği taşıyan balonların keyfi çıkarılabilir. Ankara ile Kapadokya arasında dört saatlik bir mesafe olsa da diğer tatil yerlerine göre yakın kabul edilmektedir.

Balıkesir Tatil Fırsatları

 

Balıkesir Tatil Fırsatları

Eğer Balıkesir’de yaşıyorsanız, tatil olanakları bakımından cennette sayılabilirsiniz. Çünkü Altınoluk, Akçay, Ayvalık, Burhaniye, Gömeç, Güre, Ören, Kazdağları gibi önemli tatil beldeleri bu şehirde yer almaktadır. Biz de bir Balıkesir oteli olarak misafirlerimize bu cennet parçasında konaklama ve tatil imkanı sunmaktayız.

Siz de Kazdağları’nda konaklama konusunda bilgi edinmek isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Sizleri otelimiz, Kazdağları ve Güre konularında bilgilendirmek isteriz.

Add Comment