Doğal Tatil Köyü

İnsanların dinlenme ve tatil anlayışları çeşitlilik yönünden oldukça zengindir. Tek tek sıralamaya kalksak yüzlerce seçenek çıkabilir. Kimimiz doğayla iç içe bir tatili arzularken, kimimiz de elit mekânları ve lüks imkânların daha yoğun olduğu bir tatili tercih edebiliriz. Tatil köyü nedirsorusunun cevabı ise temelde bu iki isteğin bir arada toplanması mantığında şekillenmiş bir uygulamadır. Bu yazımızda doğal tatil köyünasıl olur sorusuna yanıt da bulabilirsiniz. Doğa içinde tatil köyü mandalina ağaçları arasında ve Kazdağları eteklerinde olur 🙂

Kazdağları Bungalovlarda Tatil

Geniş bir alana kurulu ve en fazla bir ya da iki katlı binalardan, bungalov denilen özel yapılardan oluşan ve mutlaka doğanın yeşil rengine insanları doyuracak şekilde tasarlanmış doğal ortamları bulunan alanlara kurulu tatil kompleksleridir. Doğayla iç içe bir tatil yaparken tesisleşmeyi de ön plana taşıyarak eğlence ve aktivite alanlarının, alışveriş yapılabilecek butik mağazaların, farklı beslenme ihtiyaçlarına cevap verebilen mekânların kısaca beş yıldızlı bir otelde bulunabilecek tüm imkânların bulunabildiği yerlerdir.

Oda Tutmayın, Ev Sizin Olsun!

En büyük farklarından birisi de oda tutma mantığıyla değil yer kiralama mantığıyla misafirlerin ağırlandığı mekânlar olmalarıdır. Yani bulunduğunuz yerin sizin evinizmiş gibi hissetmenizi sağlamak üzere hazırlanmış bir konsepttir. Birçok tatil köyü pazarlanma mantığı sebebiyle tatil dönemi öncesinde yer ayırtılarak sahip olunabilir hatta uzun yıllar boyunca kimlerin nerede hangi tarihler arasında kalacağı ve kullanacağı aktivitelere kadar önceden belirlenerek uzun dönem programlar halinde düzenlenerek daha tatmin edici ve kötü sürprizlerden uzak kalmak isteyen insanların tercih ettiği bir tatil anlayışıdır.

Tatil Köyü Özellikleri

Denize yakın yerlerde doğanın kucağında kapalı açık yüzme havuzu, saunası, spor tesisleri, Kazdağları doğa yürüyüşü ve oyun aktiviteleri, toplu veya bireysel yapılabilen eğlenceler, aquapark gibi birçok oluşumun betonarme yığınları içinde dev binalar olmadan da sağlanabileceğini kanıtlamış yerlerdir. Bu tür tatil anlayışını benimseyen insanlar uzun yıllar bu otellerdeki yerlerini sabit olarak tutar ve önceden belirledikleri farklı dönemlerde bu otellerde belirledikleri odalarına ya da evlerine sürekli olarak gitmeyi tercih edebilirler. İdavilla bungalov evleri fiyat konusunda da gerçek manada tüm aileler için uygundur.

İdavilla Size Muhteşem Bir Tatil Sunuyor

İdavilla bir tatil köyü değildir, yani aquaparkı yoktur. Ancak, Kazdağları konaklama konusunda liderdir. Denize yürüme mesafesinde, Kazdağları’nın eteğinde, mandalina ağaçlarıyla kaplı bir bahçenin içerisinde yer alır. Tam bir tatil merkezi olduğunu daha iyi anlamak isterseniz, diğer yazılarımıza ya da fotoğraf galerimize göz atabilirsiniz. İşte bu özellikleri sayesinde birçok tatil köyü misafiri İdavilla’yı gördüğünde neden buraya gelmediklerine dair pişman olmaktadır. Siz siz olun, yaz tatilinizi planlarken önce İdavilla’ya bakmadan herhangi bir plana kalkışmayın 🙂

Add Comment