Kazdağları Konaklama : Kazdağı Tatil Rehberi

Kazdağları konaklama

Kazdağları Konaklama : Kazdağı Tatil Rehberi

Yeşilin binbir tonunu yayıldığı coğrafya boyunca içine hapsetmiş, envaiçeşit hayvan ve bitki topluluğuna kucak açan, efsanelere konu Kaz Dağları, bu güzelliklerin bir parçası olmak isteyenleri ağırlar senenin dört mevsimi.

Kimi alır çadırını burada kamp yapar, kimi konakladığı Kaz Dağları butik otellerinden günün herhangi bir saati çıkıp patikalarda yürüyüş yapar, kimi endemik bitkileri fotoğraflar, kimi efsanelere konu durakları keşfeder, kimi safari heyecanını tadar.

Misafirlerimiz Kazdağları ve Çevresine En çok Hangi Amaç İçin Geliyor

 • Hafta Sonu Tatili
 • Termal Sağlık
 • Deniz Kum Güneş
 • Jeep Safari Turları
 • Doğa Yürüyüşü
 • Trekking
 • Off-Road Motor Sporları
 • Cross Motorsiklet İle Dağ Gezisi
 • Fotoğrafçılık
 • Kamp Kurmak
 • Koah / Astım / Bronşit rahatsızlığı olanlar daha rahat nefes almak
 • Yatırım yada iş durumundan ötürü konaklama sayılabilir.

 

Kazdağları Konaklama : Kazdağı Ekoturizm

Kaz Dağlarında konaklayanların burada geçirdikleri süre boyunca Kaz Dağlarında ve çevresinde yapabilecekleri birçok faaliyet vardır. Bu doğa temelli turizm faaliyetlerinin başında trekking (doğa yürüyüşü) ve bisiklet sürüşü gelir. Trekking, Kaz Dağlarındaki parkurlarda ve özellikle Şahindere Kanyonu’nda yapılmakta. Detaylı bilgiyi sunan “Trekking ve Bisiklet Rotaları” başlıklı yazımıza erişmek için lütfen tıklayınız.

kazdaglari bisiklet turlari trekking rotalari

Trekking’in yanı sıra cip safari turları da bölgede oldukça revaçta. Bölgenin doğası ve safariye uygun alanların varlığı nedeniyle turlara katılanlar hem farklı heyecan yaşama imkânı bulmakta hem de Kaz Dağlarının güzelliklerini yakından görme şansı yakalamakta. Detaylı bilgiyi sunan “Cip Safari ve Gezi Rotaları” başlıklı yazımıza erişmek için lütfen tıklayınız.

kazdağları jeep safari turlarına katılın

Kamp yapmak için en uygun alanlar ise Düdenalanı ile Padişah Pınarları mevkisi. Bu alanlarda hem kamp hem doğa yürüyüşü yapılabilmekte.

Sadece Kaz Dağlarında yetişen endemik bitkiler ile yine burada yetişen Kaz Dağı göknarını gözlemleme/fotoğraflama turları da turistler tarafından yoğun ilgi görmekte. Bu coğrafyada fotoğrafçılar sadece endemik türleri değil, aynı zamanda doğal güzellikleri de fotoğraflama/gözlemleme imkânına sahip. Detaylı bilgiyi sunan “Fotoğrafçılar için Kaz Dağları ve Öneriler” başlıklı yazımıza erişmek için lütfen tıklayınız.

kazdağları fotoğraf tutkunları

Kaz Dağı Millî Parkı sınırları içerisindeki Pınarbaşı ve Sutüven rekreasyon alanları da Kaz Dağlarında konaklayanların doğa içinde piknik yapmak için en çok tercih ettikleri yerler. Ayrıca bu alanlarda tatlı sulara da girilebiliyor. Buralarda her mevsim, şarıldayan sular ve  yemyeşil ağaçlar altında anın tadını çıkaran yoğun bir kalabalıkla karşılaşmak mümkün. Şahindere, Kızılkeçili ve Zeytinli çayları üzerinde de piknik yapma alanları bulunuyor.

Yayla turizmi de Kaz Dağları coğrafyasında yapılmakta. Doğada macera arayanlara hitap eden bu turizm çeşidi, Kaz Dağlarının yaylalarının tadını çıkarma imkânı sunmakta.

Su sporları da Kaz Dağlarında konaklayanların yapabileceklerinden. Su altı dalışı, su kayağı, jet ski, Kaz Dağlarının bulunduğu il Balıkesir’in iki denize de kıyısı olması dolayısıyla pek çok noktada yapılabilmekte. Edremit (Altınloluk-Akçay), Cunda Adası (Ayvalık-Sarımsaklı Plajı), Erdek ve Burhaniye, Marmara Avşa Adaları, su sporları yapmak için en elverişli alanlar. Su altı dalışı içinse 22 adadan oluşan Ayvalık, en popüler durak zira berrak bu sularda mercan resifi zengini olan, dalışa elverişli 60 nokta var. Yelken ve windsurf içinse özellikle daimî rüzgârıyla Ayvalık, Edremit, Burhaniye ve Erdek kıyıları tercih edilmeli.

Efsaneleriyle ünlü Kaz Dağlarında kültür turları da düzenlenmekte. Efsanelerin geçtiği alanları keşfetmek isteyenlerin katıldığı bu turlar, içerisinde trekking, fotoğrafçılık gibi diğer sportif faaliyetleri de barındırmakta. Kültür turları kapsamında görülen yerler; Sarıkız Türbesi ile Baba Tepe, Karataş Tepesi (Gargaros), Hasanboğuldu, Gökbüvet ile Emine Çınarı, Elif Kaçan’dır. Yine kültür turları kapsamında gezilen diğer yerler, Tahtakuşlar ile Çamlıbel köylerindeki etnografya galerileri.

Kazdağı Konaklama : Ailemizin yapısı ve Sezon

 1. Genç Çift
 2. Küçük Çocuklu Çekirdek Aile
 3. Yetişkin Çocuklu Karı Koca
 4. Anne ve Babaları ile Tatile Çıkan Yetişkin Çiftler
 5. Arkadaş Gurupları yada Geniş Aileler
 6. Kedi ve Köpeği ile Tatile Çıkanlar
Kazdağları Konaklama : Kazdağı Tatil Rehberi 1
arkadaş gurupları, geniş aileler, iş toplantıları yada gezi turları için 12 adet bungalovumuzla hizmet vermekteyiz.

Sezon olarak bakarsak

 1. Yaz Sezonu
 2. Kış Sezonu
 3. Sonbahar Sezonu
 4. İlkbahar Sezonu

Gelin bu başlıklar üzerinden Kazdağları ve yakın çevresini tatil açısından inceleyelim

 

Kazdağları Konaklama : Kazdağı Tatil Rehberi 2

Kazdağı Konaklama : Genç Çiftler

Büyük şehirlerin stresini ve hayatın zorluklarını yoğun hisseden gençler belkide tatile çıkmaya en çok ihtiyaç duyanlar arasında yer alıyorlar. Sosyal medya ve iletişim kanallarını kullanarak tatile gidecekleri bölgeyi detaylı inceliyorlar. Genellikle çalıştıkları için kısıtlı zamanda tatillerinden en iyi şekilde faylanmak istiyorlar.

Genç çiftler dolu dolu bir tatil geçirmenin haricinde özellikle romantik ortamlarda bulunmayı seviyorlar. Gün batımında sahilde yürümek, özenli sofralarda ağırlanmak yada outdoor aktivitelerinin çeşitliliği onları mutlu ediyor. Yeniliklere de daha açıklar.

idavilla ailesi olarak genç çiftlerimize bölgeyi keşfedebilmeleri ve tatillerinden memnun kalmaları için bölgemizde ki etkinlik ve yenilikleri en iyi şekilde takip etmeye gayret ediyoruz. Güncel tur ve programlar, yeni açılan ve beğenimizi kazanan tesisler yada resepsiyonda sohbet ederken edindiğimiz izlenim doğrultusunda en doğru gezi planlarını sunmaya çalışıyoruz.

Kazdağları Konaklama : Kazdağı Tatil Rehberi 3

Kazdağı Konaklama : Küçük Çocuklu Çekirdek Aile

Doğum sonrası minik bebekleri ile tatile çıkan çiftlerimizden, sömestre tatilinde karne hediyesi tatili yapan ailelerimize ; enerji bombası çocukları ile Kazdağlarını keşfe çıkan ailelerimizden, denizin tadını doyasıya çıkarmak isteyen çocuklarımızla tatile gelen misafirlerimize…

Çocuklarının mutluluğunu her şeyin üstünde tutan ailelerimiz otel tercihlerini yaparkende minik yavrularının mutlu olabileceği tesislerden yana kullanıyorlar. Gerek internet aramaları gerekse de telefon konuşmalarımızda sorulan sorular genellikle çocukların beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda oluyor.

idavilla butik otel Kazdağları ailesi olarak çocukları mutlu görmek bizim en büyük motivasyon kaynaklarımızın başında geliyor. Tesisimizi tasarlarken ve zaman içinde yeşil alanı büyük tutmamız, sevimli hayvanlar beslememiz ve işletmemizi bahçemizin doğal görüntüsünü bozmadan tasarlamamız bundan kaynaklanıyor.

İstedik ki; çocuklarımız dalından mandalina koparabilsin, küçük bir kuzuyu biberonla beslerken ailesi fotoğrafını çeksin, tavuklar peşinden koşarken korkmasın, tavşanların peşinden koşsun. Yada kara fırında ekmek yapmadan önce onlarla birlikte zeytinli, cevizli ekmek hamurunu birlikte karalım istedik.

Diğer taraftan bungalov evlerimizin önünde ailemiz semaverde çay içip yıldızların altında, dağ esintisi ile birlikte özledikleri sohbetleri yaparken hemen içeride uyuyan yavrumuz yan dönse haberleri olsun istedik.

Bunun dışında anlatabileceklerimiz sanırız her otelde olabilecek genel konular. Küçük çocuklu ailelerimiz için doğa ile baş başa, korunaklı ve hem ailemiz hem de minik yavrularımız için iz bırakan bir işletme olduğumuzu düşünüyoruz. Gelen yorumlarda bunları kanıtlar nitelikte.

Unutmadan her sene gelen bir misafirimizin yorumunu buradan paylaşalım : Kızları bu sene Barbi Evine Gitmeyecek miyiz? diye sormuş :)

idavilla butik otelde buna benzer yıllar içinde harika anılarımız birikti. Gelinlik ile otelimize balayına gelip daha sonrasında ( bebekleride oldu )  her yıl gelerek çocuğumuzun büyüdüğünü görmek mesela.

Kazdağları Konaklama : Kazdağı Tatil Rehberi 4

Kazdağı Konaklama : Yetişkin Çocuklu Karı Koca

Bu satırları yazarken lütfen aklınıza her kesimden aile için bulunmaz tatil adresi olduğumuz gelmesin. Bize göre böyle bir tesis henüz keşfedilmedi. Biz ticari bir işletme olduğumuz için her ne kadar ticari kaygılarla yapılamayacak bir işimiz olsada mutlaka öne çıkan özelliklerimizi bazen biraz süsleyerek de olsa aktarmaya çalışıyoruz.

Bu şekilde bir giriş yapmamızın en temel nedeni; bazen gençlerin sıkılabilmesi. Denizimiz güzel ama pek de instagramlık olduğunu söyleyemeyiz. trend olan su sporlarıda pek bizim buralara uğramıyor. Akşam Akçay eğlence hayatı canlı ama barlar sokağımız yok maalesef. Bu sıralar Esinti Beach Cafe’de Volkan Koşar sahne alıyor ve gençler arasında çok popüler. Alternatifi var mı derseniz Burhaniye Ören gençler için sanırız daha çok alternatif sunuyor. Bölgemizi bilmeyenler için otelimizde kalan misafirimiz Akçay’a eğlenmeye gider ama Burhaniye Ören uzak kalıyor.

Diğer önemli bir husus ise bungalov evlerimiz tek oda şeklindedir. Bir çift kişilik ve bir tek kişilik yatak bulunan konforlu ve modern deluxe bungalovlarımız yetişkin çocuklu aileleri ile tatile çıkan ailelerimiz için bazen küçük gelebilir yada 2. bungalov tutularak gençlerin arzuladığı yalnızlık yakalanabilir.

Tabi bu konular her zaman yaşanan şeyler değil, sadece izlenimlerimizden yola çıkarak, maximum faydalı olmak adına sesli düşündüğümüz konular.

Kazdağları Konaklama : Kazdağı Tatil Rehberi 5

Kazdağı Konaklama : Anne ve Babaları ile Tatile Çıkan Yetişkin Çiftler

Temiz havası, bol oksijeni, ağaçlar altında bungalov evleri ve güler yüzlü hizmeti ile idavilla butik otel büyükleri ile tatile çıkan ailelerimiz için benzersizdir. İstisnasız tüm büyükleri ile tatile çıkan ailelerimiz idavilla butik otel’de kalmaktan çok mutlular. Gerek yorumlarımız gerekse de misafirlerimizle sohbet ederken aldığımız izlenimler bunu kanıtlıyor.

idavilla ailesi olarak tüm personelimizle birlikte geleneksel olarak sezon başında yaptığımız toplantılarımızda tek bir sorunun cevabını aramaya gayret ediyoruz.

En değer verdiğiniz insan şu kapıdan girse; nasıl ağırlanmasını, ne yemesini, nerede uyumasını istersiniz ve bizim hakkımızda ne düşünmesini beklersiniz ?

Sizi temin ederiz; Biz bu soruların cevaplarını size göstermeye gayret ederken sizde Edremit Körfezinin en iyi aile otelinde ( bütün internet sitemizde kullandığımız tek iddialı kelime budur )  sevdiklerinizle tatilinizin tadını çıkarın.

pet dostu otel
Türkiye’nin en iyi, pet kabul eden otellerinden birisiyiz.

Kazdağları Konaklama : Arkadaş Gurupları yada Kalabalık Aileler

İşletmemizi açtığımız 2014 yılından bu yana misafirlerimiz arasında

Aileleri ile birlikte tatile çıkan aynı iş yerinden arkadaşlar

Çeşitli şehir ve ülkelerden idavilla’da buluşan aile üyeleri

Kazdağları ve çevresini gezmek için gelen niş guruplar ve

Kalabalık aileler bulunmaktadır.

Tüm bungalovlarımızı rezerve edip, sadece size hizmet edilmesini düşünebilirsiniz. ( Gurup Konaklama Fiyatları ve Ziyafet Planlaması )

Çoğu zaman guruplarımızla birlikte bizde Kazdağları’nı geziyor, doğa yürüyüşlerine katılıyoruz. Bu sayede yerel bir rehber eşliğinde kısa zamanda en doğru noktaları gezmek misafirlerimizide mutlu ediyor.

Tatile çıkan guruplarımızın idavilla’da rahat etmelerinin en büyük sebeplerinden bir tanesi aile ortamımız ve dışarıdan misafir kabul etmiyor oluşumuz. Toplam 12 adet bungalovumuz ve apart dairemiz olduğundan hakim olabildiğimiz ve huzurunuzu yönetebildiğimiz bir çevrede sizi ağırlayabiliyoruz.

 

Kazdağları Tatili : Yaz Sezonu

Haziran ayı denizin halen soğuk olduğu bir mevsimdir. Fakat Kazdağları henüz kalabalıklar gelmeden yağan yağmurların da etkisiyle fotoğraf çekmek, şelalelerde vakit geçirmek yada manzara noktalarında piknik yapmak için çok ideal bir ortam sunar.

Temmuz ayında deniz tam ideal sıcaklıktadır ve bir çok irili ufaklı koy ziyaret etmeniz için sizi beklemektedir.

Tekne turları, deniz sporları ve geç saatlere kadar sahilde zaman geçirmek en güzel tarihtir.

Ağustos Ayı için Kazdağları açısından söylenebilecek en güzel söz Konser ve Festivaller ayıdır. Zeytinli Rock Festivali, Sarıkız Etkinlikleri, Altınoluk Amfi Tiyatro Konserleri ( Gerçekten çok iyi isimler geliyor ) ve çeşitli festivaller Ağustos ayında mutlaka değerlendirmeniz gereken etkinliklerden.

Eylül ayı tam bir romantizm ayıdır. Okulların açılması ile yurtdışı tatillerin bitmesini takip eden günlerde bölgemiz sakinleşir. Güneşin dik konumundan yatık konuma geçmesi enfes sabahlar, unutulmaz akşamlar için birebirdir.

Haziran ayında olduğu gibi Eylül ayında da çevreyi keşfetmek, sakin bir tatil geçirmek için harikadır. Denizin en sıcak olduğu ay Eylül ayıdır. Eylül ayında deniz ay boyunca çarşaf gibi olur.

Kazdağları Konaklama : Kazdağı Tatil Rehberi 6
Otel misafirlerimiz harika bir denize girmek yada muhteşem gün batımında kordonda yürüyüşe çıkmak için Melekhanım Sahili’ni kullanabilirler.

Kazdağları Tatili : Sonbahar Sezonu

Ekim ayı ise sonbaharın habercisi, düşen sarı yapraklarla Kazdağları’nda hüznün simgesidir. Kazdağlarını gezmek, köylerini keşfetmek, doğa ile başbaşa zaman geçirmek ve dağlarda kestane toplamak için en doğru zamandır diyebiliriz.

Kasım ve Aralık ayları artık soğuk ve yağmurlu havanın etkisini göstermeye başladığı zamanlardır. Kışlıkların çıktığı, bölgenin yalnızlaştığı bir zaman dilimi. Bu ayların tatile gelen misafirlerimiz için en güzel avantajı ise Kaplıca ve Termal Turizmin en güzel yaşandığı aylar olmasıdır.

Havanın serinliği ve termal kaynakların sıcaklığı size huzur verecek ve dinlendirecek. Spa ve Masaj hizmetleri sunan işletmelerde geçirilen huzur dolu bir gün bir haftalık yaz tatilinin yerini tutacak dersek çok da yaılmış olmayız.

Diğer avantaj ise sahilde yer alan yaz aylarında köşe kapmaca oynadığımız restaurantlarda kaptan köşkünde oturup en taze deniz balıklarını yediğimiz, özenle ağırlandığımız zamanlar olmasıdır.

Erken kararan havayı sevenler ve öğlen yemeğinden geç saatlere kadar sofrada kalmak isteyenler için Kasım ve Aralık aylarında Kazdağlarındaki balık restaurantlarına gitmenizi mutlaka tavsiye ederiz.

Kazdağları Konaklama : Kazdağı Tatil Rehberi 7

Kazdağları Tatili : Kış Sezonu

İspanyolların dediği gibi Mare&Monte yani Dağ ve Deniz; Kış aylarında havayı özetlemek gerekirse sabah ve geceleri Kazdağlarının karasal iklimi ile soğuk, gün içinde ise denizin etkisiyle tshirt ile gezilecek kadar ılık, hele birde güneşli bir güne denk geldiyseniz deniz kenarında yada dağlarda kuş cıvıltıları ile harika bir gün geçirirsiniz. Hatırlatmakda fayda var sabah ve geceleri soğuk geçer.

Karlı Kazdağları Gezisi

Kazdağları Tatili : İlkbahar Sezonu

Nisan, Mayıs ayları hava durumuna bakmadan tatile çıkmamakta fayda var. Yağmurlu bir mevsimdir. Geceler serin geçer. Bölgemizde evi olanlar ve yazın gelmeden önce eksiklerini tamamlamak için gelenler en çok bu mevsimde gelirler. Otelde kalır, evlerinde çalışan ustaları takip ederler.

Aynı şekilde Türkiye’nin en çok gelişen ve ulaşım seçenekleri ile istanbul’a yakınlığı yüzünden popüler olan Kazdağları yada yakın çevresi : Akçay, Altınoluk, Güre yerli turistlerin yoğun ziyareti ile karşılaşmaktadır.

Bu mevsimde yapılan ziyaretlerin büyük kısmı bölgemize yerleşmek, arsa yada ev almak gibi tercihlerde olabilmektedir. Dikkatimizi çektiği için buradan da paylaşmak istedik.

Hatırlatma : Nisan ve mayıs ayları ilkbaharın tüm güzelliğini yaşayabileceğiniz, doğanın canlandığı, ilk demrenin düştüğü zamanlar fakat aynı zamanda polenlerinde havada uçuştuğu dönemlerdir. Astım, Koah yada bronşit gibi rahatsızlığı olanlar bu mevsimde hava değişimi ve polenler yüzünden tıkanabilirler.

İlkbahar dönemi idavilla’da ailelerimiz ve çocukları ile bahçemize çiçek dikiyoruz, yeni doğan hayvanlar varsa onları besliyoruz, sahilde uzun yürüyüşlere çıkıyor yada Kazdağları’nda keşfedilmeyi bekleyen yeni yerleri bulmaya çalışıyoruz.

Bu mevsimde tematik turlara katılmak isteyenler, kazdağları doğa yürüyüşleri, trekking turları ve outdoor sporları ile ilgilenenler için müthiş bir ortam sunmaktadır.

Kazdağları Konaklama : Kazdağı Tatil Rehberi 8

Kazdağları Tematik Turlar ve Bölge Gezileri

Aklımıza gelen notlardan bir kaçını paylaşalım.

 • Kızıklı’da dünyanın en önemli bıçak ustalarını ziyaret etmek,
 • Unutulan bir değer at arabası üreticilerinin misafiri olmak,
 • Zeytin hasatı döneminde zeytin toplayıp, topladığımız zeytinlerin yağını çıkarmak,
 • Bergama’da bağ bozumu,
 • Troya Antandros gibi Antik Yunan döneminin en önemli merkezlerine yolculuk,
 • Bin Pınarlı Kazdağları‘nın oksijen yüklü, efsanelere konu olmuş berrak akarsuları, şelaleri ve mağaralarını görmek,
 • Eşsiz bir manzara eşliğinde doğa yürüyüşü yapmak,
 • Yörük kültürünün en güzel örneklerinden Köy Panayırlarına katılmak,
 • Sarıkız Şenliklerine gitmek,
 • Edremit Körfezi’nin mavi bayraklı plajlarında tekne turlarına katılmak

 

Kazdağları Konaklama : Kazdağı Tatil Rehberi 9

Kazdağları Konaklama : idavilla butik bungalov otel Kazdağları

Yazımızın bundan sonrası yoğun pazarlama içermektedir :)

Kazdağları ve çevresininin tatil yapmak için hem aileniz hem de sevdikleriniz için uygun olduğunu düşünüyorsunuz. Bu doğrultuda zamanlama olarak da iyi bir plan yaptınız.

Peki nerede konaklayacaksınız ?

 • Kazdağları’nın En İyi Aile Oteli : idavilla
 • Göz alıcı bir bahçe ve doğal huzurlu ortam
 • Tatilinizde Fark Yaratacak Bungalov Evler
 • Dağ, Deniz ve Merkeze Yakınlık : Harika Konum Avantajı
 • Gerçekten Güleryüzlü Hizmet :)
 • Yüksek ( çok yüksek ) Müşteri Memnuniyeti Puanları
 • Tatil Danışmanlığı ve Rehberlik Hizmeti
 • Ekonomik Fiyatlar : Hem Konaklama hem restaurant
 • Özlediğiniz Lezzetler : Semaver Çay, Mangal Hizmeti

idavilla ile;

Huzurla Dinlenicek + Keyif Alacak + Kazdağları’nı Keşfedecek + Denize Doyacak + Lezzetli Yemekler Yiyecek + Verdiğiniz Paraya Değdiğini Göreceksiniz.

Un var, şeker var, yağ var….E ne duruyorsunuz….Rezervasyon yapsanıza :)

Okumaya Devam Etmek İçin

Akçay

Güre

Altınoluk

Kazdağları Gezi Rehberi

Kazdağları Milli Parklar

Kazdağları Efsaneleri

Kazdağları Bungalov Otel

Otel Galerimiz

Patili Oteller

Kazdağları Jeep Safari

Kazdağları Fotoğrafçılık

idavilla Butik Otel ulaşım

Galeri

Sayfalarımızı ve rehber yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Saygılarımızla

Kazdağları Konaklama : Kazdağı Tatil Rehberi 10