Kültür Gezisi Nedir?

Seyahatlerin en önemli nedenlerinden biri olan kültür gezisi, gittiğiniz yerin tarihini yansıtan her unsurunu araştırmak ve öğrenmek, yemeklerini, geleneklerini yerinde görmek ve tatmak, yerin geçmişle ve bugünle bağlantısını kuran her eserini gezip görmek olarak adlandırılabilir. Kültür gezisi diğer tatil türlerinden biraz farklıdır. Sadece deniz, kum, güneş felsefesini barındırmaz. Bunların yanı sıra doğayı ve bölgeyi de tanımayı amaçlamaktadır.

Otelimiz Kazdağları eteklerinde yer aldığı için; GüreAltınolukAkçay gibi turistik yerleri gezebileceğiniz gibi, Kaz Dağları bölgesindeki Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesi, Sarıkız Tepesi gibi tarihi alanları da görebilirsiniz.

 

Kültür Gezisi Denize Girmek Değildir!

Denize girmek kültür gezisinin olmazsa olmazı değildir. Kültür gezisi yaptığınız bir yer herhangi bir deniz kıyısı ve ya okyanus kıyısı olmayabilir de. Genellikle kısa süreli yapılır çünkü bilgi edinmek, araştırıp öğrenmek ve not etmek gibi aşamalardan geçilir. Her tatil gibi fotoğraf çekilerek, video kaydederek topladığınız bilgileri de ölümsüzleştirebilir ve kendinize görsel kaynak sağlayabilirsiniz.

Şimdi Gelelim Bu Kültür Gezileri Nasıl Olur Sorusuna

“Kültür gezisi nedir” sorusunun cevabını biraz daha ayrıntısıyla anlatmamız gerekirse; Gideceğiniz yeri belirledikten sonra araştırmaya başlarsınız. Eğer tek başınıza seyahat ediyorsanız kendinize bir rota ve rehber belirmek zorunda kalacaksanız fakat bir rehber aracılığı ile geziyorsanız gereken tüm bilgiyi size rehber sağlayacaktır. Belirlediğiniz rota o şehrin tarihi mekânlarını, müzelerini, ören yerlerini, olağanüstü doğal oluşumlarını, belki bir çeşmeyi, dini mimariyi, mezarlıkları, kısacası tüm kültürel ögeyi yansıtan her yerlere gidiyor ve size tanıtıyor olması gerekir.

Otelimizde konaklamanız halinde ya da sadece tanışmak için geldiğinizde sizlere memnuniyetle bölgemizi tanıtacağımızdan emin olabilirsiniz. Çünkü bizler bölgemizi çok seviyoruz ve ne kadar çok kişiye tanıtabilirsek o kadar mutlu oluyoruz.

Gezdiğiniz Bölgelerin Tarihini Öğrenin

Gittiğiniz yerlerin tarihten bu güne kadar hangi milletlere hangi kültürlere ev sahipliği yaptığını öğreneceksiniz ve o kültürlerin o şehirdeki izlerini takip edeceksiniz.

Kültür gezisinde amaç gezerek öğrenmektir ve buradan topladığınız her bilgi size bunu kazandıracaktır. Yemeklerini tadacaksınız ve yöresel el işlerinin yapıldığı küçük atölyeler veya diğer çalışma alanlarında vakit geçireceksiniz. Şansınız varsa birkaç yöresel gösteriye katılabilir, her sene yapılan bir festivale denk gelebilirsiniz. Öyle ki bölgemizde her sene birçok festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Bunlar hakkında da bizimle iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz.

Kültür gezileri tüm aktivitelerinizi ve yapılacaklar listenizi normal bir geziden veya tatilden farklı kılacak şekilde hazırlanacaktır ve sizlere sürprizler yapacaktır.

Kültür Gezinizde Bungalov Evlerde Konaklamak İster Misiniz?

Benzersiz bir güzelliğe sahip olan tesisimizde 12 adet bungalov ev bulunmaktadır. Bu bungalov evler doğanın en güzel nimetlerinden olan mandalina bahçesi içerisinde konumlanmıştır. Böylelikle misafirlerimiz güne başladıklarında mis gibi mandalina kokusunu duymaktadırlar. Ayrıca, çocukları olan misafirlerimiz için de bahçemiz muazzam bir güzelliğe sahiptir. Minik dostlarımız rahatlıkla bahçemizde koşturabilir ve günlerini keyifle geçirebilirler.

Sizler de güzel bir kültür gezisi ile Kazdağları civarını tanımak ve hissetmek isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sadece bize bir alo demeniz yeterli olacaktır. Sizler için neler yapabileceğimizi anlatmak için sabırsızlanmaktayız.

En kısa sürüde görüşmek dileğiyle,
İdavilla Bungalov Otel Ailesi

Add Comment