Neden Bungalov Ev Tatil Planı Yapmalısınız?

Neden Bungalov Ev Tatil Planı Yapmalısınız
Neden Bungalov Ev Tatil Planı Yapmalısınız

Çalışıp çabaladığımız günlerin sonunda hepimiz güzel bir tatili hak ediyoruz. Kimi tatil planlarını yurt içinde yaparken kimi yurt dışında yapıyor. Mevsimi göz önüne alarak karar veren de çok. Genelde yaz mevsimini tatille bağdaştırsak da aslında tatil yapmak için herhangi bir zaman kısıtlaması yok. Her mevsim ve gün hizmet veren pansiyonlar ve oteller müşterilerini bekliyor. Bununla birlikte son yıllarda moda olan butik tatil yerleri de tatil severler için ayrı bir seçenek haline geldi. Tatil yapmak için kalacak yer arayanlar bungalov ev tatil seçeneklerini de listelerine ekliyor. Doğa evleri mimarisiyle ilgi çektiği kadar etrafındaki bahçe ve doğa güzellikleriyle de keyif veriyor. Ayrıca bu tür doğa evlerini çekici kılan daha birçok özellik var. Eğer siz de tatil yapmak istiyor ama nerede kalacağınıza karar veremiyorsanız bu yazımız sizi bungalov evlerde tatil yapmaya ikna edecek cinsten.

Bungalov Ev Nedir?

Genelde tek kattan veya bir buçuk kattan müteşekkil ahşap yapılardır. İlk olarak Hindistan’a inşa edilen bu yapılar gezginlerin konaklaması için yapılmıştır. Bungalov ev denildiğinde akla gelen saçaklı ve sundurmalı evler tipik bir örneğidir. Doğal malzemeden yapılan, küçük gibi duran ancak oldukça işlevsel bu yapılar genellikle tatil amaçlı kullanılır. Aynı zamanda bu yapıları ev olarak kullanan kişiler de mevcuttur.

Değişik ülkelerde değişik iklimlere bağlı olarak işlevleri değişebilmektedir. Tek olarak inşa edilebildikleri gibi sıralı bir şekilde veya belirli bir düzen içerisinde aritmetik olarak da inşa edilebilirler. Ahşap olmaları sayesinde güçlü bir ısı ve ses yalıtımına sahiptirler. Birbirine yakın bulunan bungalov evlerde ses ve ısı gibi problemler yaşanmaz. Doğayla iç içe oluşları ve etraflarındaki peyzaj düzenlemeleri ise onları çekici kılan özelliklerin başında gelirken en karakteristik özelliklerindendir.

Neden Bungalov Evleri Tercih Etmeliyiz?

Ahşap yapısı gereği nefes alabilen bir malzemedir. Bu özelliği onu sağlıklı bir malzeme yaparken aynı zamanda uzun ömürlü kılar. Betonarme evlere göre de daha düşük bütçelerle inşa edilebilen bu yapılar taşınabilir olma özelliğine de sahip olabilir. Eğimli çatıları yağış ve rüzgar gibi doğal olaylardan korunmak için idealdir. Aslında dağ evleriyle çok benzer özelliklere sahip bu evler kişinin rahat bir yaşam sürebilmesi için tüm pratik özelliklere sahiptir. Düşük bütçeli, doğal malzemeli, sağlıklı ve doğayla iç içe oluşlarıyla tercih sebebidir. Mimarisi bakımından çekici bu evler aynı zamanda dekorasyonla da sıcacık bir ortama dönüşebilir.

Ahşabın dayanılmaz güzelliğine kapılan ve dekorasyon yapmayı seven kişiler için de dayanılmaz bir cazibeye sahiptir. Doğal malzeme olan ahşabın nefes alabilen bir yapısı olduğunu söylemiştik. Bu özellik aslında onu her mevsimde de kullanılabilir kılıyor. Yazın daha serin kışın daha sıcak bir ortama elverişli yapısı onu ısı konusu bakımından da bir adım öne geçiriyor.

Bungalov Ev ile Tatilin Tadını Her Mevsimde Çıkarın

Tatil yaz aylarıyla özdeşleşse de tatilin tadı her mevsimde bir başkadır. Sonbaharda dökülen yapraklar, kışın kar manzarası, ilkbaharda çiçek açan ağaçlar ve yazın deniziyle her mevsimde keyif alınacak bir yan vardır. Bu keyifli anlara eşlik eden mekan ise en az mevsim kadar önemlidir. Bungalov evler tatil severlere mimarisi, dekorasyonu ve çevresiyle her mevsimde eşlik eder. Ufak pencerelerinden yağmuru, karı ve güzel havayı izlemenin tadı bambaşkadır. Bununla birlikte sundurmasına çıkıp kahvenizi yudumlamak, varsa önündeki bahçede vakit geçirmek paha biçilmezdir. Fotoğraf çekmeyi sevenlerin ise adeta bayılacağı bu atmosfer, bungalov evlerde tatil planı yapmanız için size bir sebep daha sunar.

Yaz, kumda güneş altında geçirilen ve olmazsa olmazı denize girmek olan bir mevsim olsa da yapılan tatil planları illa bu yönde olmak zorunda değildir. Denize girmeyi tercih etmeyenler olabileceği gibi denize yakın yerde kalma zorunluluğu görmeyen birçok insan vardır. Hem kalabalıktan uzaklaşmak hem kafa dinlemek için doğa tatili idealdir. İlkbaharda açan ağaçları ve çiçekleri herkes sevse de sonbaharda dökülen yaprakların yarattığı atmosfer ve romantizm bir başkadır. Bu anları tatil yapmayı seçtiğiniz ahşap bir bungalov evde neden yaşamayasınız? Hem keyif alınan hem de güzel fotoğraflar çekilmek için enfes bir ortama sahip bir tatili kim istemez ki?

Sevdiklerinize Sürpriz Yapın!

Şehrin kalabalığından veya klasik tatil yerlerinden sıkıldıysanız doğa tatili tam size göre. Sorumluluklardan, karmaşadan kaçabileceğiniz ve kafanızı dinleyebileceğiniz doğayla iç içe ahşaptan bir ev sizi bekliyor. Küçük oluşlarıyla sıcak ve samimi bir ortamın yaratılması daha kolay olan doğa evleri sevdiklerine sürpriz yapmak isteyenler için de ideal. Adeta iki kişilik tatil planlarının vazgeçilmezi. Sevgilinize yıl dönümünüzde veya doğum gününde neden bir bungalov ev tatili hediye etmiyorsunuz? Birçok işletme bu gibi özel günlerde dekorasyon konusunda da yardımcı oluyor. Evlilik teklifi gibi ölümsüzleştirmek istediğiniz anlarda ise hem romantik hem fotojenik bir mekan için bu tarz doğa evleri gittikçe daha da popülerleşiyor. Eğer siz de sevdiklerinizle unutulmaz tatil anıları biriktirmek istiyorsanız bungalov evlere göz atmanızı öneriyoruz.

Bungalov Ev Mobilyaları ve Dekorasyonu Sizi Büyüleyecek!

Estetiğe önem veren ve güzel dekore edilmiş alanlarda kendinizi daha iyi hissedenlerden misiniz? O halde bungalov evler tam size göre! Çatısıyla birlikte üçgen bir alan yaratılan iç mekanda asma katı bulunan ahşap bir evin ne kadar güzel olabileceğini hayal edin. Hep o fotoğraflarda görülen asma kattan bacaklarını aşağıya sarkıtarak kahvesini yudumlayan kişi neden siz olmayasınız?

Güne asma kattaki bir yatakta uyanıp ahşap merdivenleri inerek ufak mutfağınızda devam edebilirsiniz. Aynı zamanda minimalist bir tutum içinde döşenen bungalov evler tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak imkanlara sahiptir. Ahşabın yapısından kaynaklı olarak her tarz ev dekorasyonuyla ayrı bir şıklık yaratılabilir. Lüksten vazgeçemeyenlerdenseniz daha lüks döşenmiş geniş odalı ve pencereli bungalov evler de seçenekler arasında. Eğer ahşapla ayrılmaz bir ikili olan country veya vintage tarzında bir evde kalmak isterseniz ise tek yapmanız gereken değişik tarzlarda döşenmiş bungalov evlerini incelemek!

Evin içinden çıktığınızda sizi karşılayan doğa manzarası bungalov ev tatilinin en büyüleyici diğer yanlarından biridir. Belki bir göl, deniz veya dağ manzarası kimsenin hayır diyemeyeceği bir fırsattır. Bungalov ev tatili doğayla iç içe oluşu, estetik görünümü ve romantik atmosferiyle son yıllarda sıklıkla tercih edilmeye başladı. Turizmin yoğun olduğu illerde ve ona yakın yerlerde bu tarzdaki tatil köyleri revaçta.

Siz de kalabalıktan uzak, doğayla iç içe bir tatil için size en yakın bungalov evi öğrenebilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak yazın denize yakın bir yerde ya da kışın doğayla baş başa bir yerde bungalov ev tatili yapmanız mümkün. Evin önündeki sallanan sandalyede ya da minderde keyfinizi yaparken tatil seçiminizi bungalov evden yana kullandığınız için hiç pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz. Film sahnesindeki gibi fotoğraflarınızla ve unutulmaz bungalov ev tatil anılarınızla kendinize ve sevdiklerinize bu değerli anları hediye etmenizin önünde hiçbir engel yok!

Bir önceki içeriğimize https://www.idavilla.com.tr/tatile-cikarken-alinmasi-gerekenler/ linkinden ulaşabilirsiniz.