Kahvaltı Bahçesi : Yöresel Lezzetler – idavilla Restaurant

Restaurant
idavilla restaurant : özenli sofralar, nezih bir ortam, yemyeşil bir bahçe ve ekonomik fiyatlar ile damakta lezzet, aklınızda iz bırakacak.

Kazdağları‘na geldiyseniz, Bahçesinin güzelliği ve mandalina ağaçları ile büyük beğeni toplayan idavilla restaurant bahçesine mutlaka uğramalısınız.

Kazdağları‘nın en özenli köy kahvaltısı, Ayvacık’ın kekik kokan etlerinden özenle hazırlanmış ızgaraları, yörük kültürünün en güzel örneklerinden gözleme, özel sunumu ve lezzetiyle idavilla saç kavurma lezzeti ile idavilla Kazdağları’nın en özel restaurantlarından birisidir.

gurup kahvaltı masası
idavilla kahvaltı bahçesinin doğal ve nezih ortamında guruplara özel hazırladığımız kahvaltı ve yemek masamızdan bir fotoğraf

idavilla Restaurant : Kazdağları Lezzetleri

Bin pınarlı ida’nın eşsiz flora ve faunası sayesinde bu bereketli topraklardan çıkan sebze, meyve, süt ürünleri ve et çeşitleri yöre halkının olduğu kadar idavilla restaurant mutfağını da süslemektedir.

Hemen hemen her gün kurulan semt pazarları ve buralara ürünlerini satmaya gelen köylü pazarları sayesinde taze ürün ve bol çeşit bulmakta hiç sorun yaşamıyoruz. Geniş kitlelere ürün çıkaran büyük işletmelere kıyasla otel misafirlerimize ve ancak bizi bilen konuklarımıza hazırladığımız ürünlerimiz her zaman taze ve benzersiz.

Benzersiz oluşunun sebebi ise profesyonel olmayışımız, endüstriyel ise hiç olmayışımız. Pazardan aldığımız ürünlerden yada o gün seçtiğimiz yiyeceklerden özenli sofralar yaratmaya, ailemizin yapısına göre mutlu olacaklarını düşündüğümüz sofralar kurmaya gayret ediyoruz.

Belli başlı her gün hazırladığımız sac kavurma, köfte, kuzu şiş yada güveç gibi menü ürünlerimiz olsa da idavilla’da her gelişinizde size mutlaka farklı seçeneklerde sunuyor olacağız.

Lezzetli, ekonomik ve mis gibi öğünler, özenli ağırlama ve yüzde yüz servis memnuniyeti için tercihiniz idavilla Restaurant olsun…

Sizlere körfezin en iyi restaurantı olduğumuzu iddia edemeyiz. Ruhsatımızda 1. sınıf restaurant yazsa da biz kendimizi aile sofrası olarak ifade etmeyi seviyoruz. Ailenizle birlikte sohbet edebileceğiniz, huzurla oturabileceğiniz, kargaşadan uzak, abartı hesapların gelmediği, biz bize, lezzetli ve taze ürünlere birazcık da kendi tarzımızı ekleyerek sunmaya çalıştığımız ekmek teknesi bizimkisi.

 

 

idavilla Cafe Restaurant : Kahvaltı

idavilla’da güne harika bir kahvaltı ile başlarsınız. Özel salçalarımız, kendi zeytin ve zeytinyağımız, Kazdağları’nın en güzel kestane balı ve tereyağı, köy tavuklarından organik yumurta, köy pazarından seçtiğimiz en güzel domates, biber ve sebzeler…

Ezine Peyniri olmazsa olmaz, tahin pekmez, kendi organik mandalinalarımızdan hazırladığımız reçeller, çökelek, börekler ve idavilla Spesiyali Yankiri Bazlama

*Menu içeriğimiz kullanılan ürünlerin tazeliği ve bulunabilirliği bakımından sezonluk olarak değişebilmektedir.

Kahvaltı Bahçesi : Yöresel Lezzetler - idavilla Restaurant 1

Güre Restaurant : Sac Kavurma

idavilla butik otel misafirlerimizin çok sevdiği ve yorumlarımıza yansıyan lezzetlerimizden Sac Kavurmayı denemenizi tavsiye ederiz. Bildiğiniz sac kavurmanın dışında idavilla yorumu ve sunumu ile farklı bir bakış açısı yakaladığımız sac kavurmamız sadece dana etinden yapıldığı içinde kuzu sevmeyen yada yağlı yiyemeyenler için son derece uygun.

Kahvaltı Bahçesi : Yöresel Lezzetler - idavilla Restaurant 2

Akçay ile Güre Arasında : Izgara Ürünlerimiz

Meşe kömüründe yanan ızgaramızdan çıkan nefis idavilla köfte ve kuzu şiş.

ızgara çeşitleri

idavilla Cafe : Bahçe Keyfi

idavilla’da ister çimlerin üzerinde serin bir mola, isterseniz de kuzine sobamızın başında sıcacık dost sohbeti tadında sevdiklerinizle güzel bir gece geçirebilirsiniz.

Günün her saati sıcak soğuk siparişlerinizi verebileceğiniz Cafe Bahçemizde nefis gözlemeler, geç kahvaltılıklar, doğal içecekler yada kömür ateşinde semaver çay gibi özlediğiniz lezzetler bahçemize yakışan ürünlerin başında gelmektedir.

kara fırında börek
Bahçemizde ki köy fırınımızda, meşe odunu ateşinde nefis tepsi böreği

Köy Fırınımız : Kara Fırın

Bir kaç yıl önce bahçemize kurduğumuz köy fırınımızda lezzetli yiyecekler hazırlıyoruz. Meşe odunu ateşinde hazırlanan yiyeceklere sinen o mis gibi meşe odunu kokusunu içinize çekmeniz dileğimizle

  • Toprak güveçlerimizde hazırladığımız tandır, sebzeli güveç gibi et yemeklerimiz
  • Misafirlerimizle birlikte hamur açıp, içine zeytin, ceviz vb ürünlerle zenginleştirdiğimiz çeşit çeşit ekmeklerimiz
  • Mis gibi patateslere tereyağ ve peynir koyarak hazırladığımız kumpir
  • Odun ateşinde Kuru fasulye
  • Kiremitte Köfte
  • Börekler

Ticari kaygılarla hazırlanan yiyeceklerden ziyade; misafirlerimizle konuşmak, canları çeken şeyleri yapmak, pazarda gördüğümüz güzel ürünlerden yada kasabımızın bize önerdiği iyi etlerden aklımıza gelen yiyecekler hazırlamak hem bizim hayatımıza hem de misafirlerimizin damak zevkine katkı sağlıyor.

Kazdağlarında Ne Yenir ? Kazdağlarının Meşhur Yemekleri

Kazdağlarında ne yenir ? hakkında hazırladığımız yazımıza mutlaka göz atın. Kazdağları geleneklerine bağlı, yöresel lezzetler bakımından zengin bir coğrafyadır. Sebze, meyve ve özellikle kırmızı et bakımından ürün çeşitliliği ve kalitesi ziyaretçilerini her daim mutlu eder.

Masa Mangal Hizmeti

Otelimizde konaklayan misafirlerimiz için masa mangal hizmeti sunmaktayız. Misafirlerimiz kazdağları’nı gezerken yada ilçelere uğradıklarında ( biz güre ışıklarda bulunan kasapları tavsiye ediyoruz ) diledikleri kasaplardan aldıkları taze etleri otele geldiklerinde mangalda pişirebilirler.

Masanıza bembeyaz örtünüzü seriyor, servislerinizi açıyor ve salatınızı hazırlıyoruz. Meşe kömüründen hazırladığımız mangalımızı masanızın yanına getiriyoruz.

Ailelerimiz bahçede kendi evlerinde olduğu gibi mangal yakmaktan çok keyif alıyorlar. Restaurantımız alkollü olduğu için misafirlerimizin içeceklerini bizden temin etmesini rica ediyoruz.

Güre iskele mahallesi
Otelimize 1 km mesafede olan Güre iskele mahallesi balık restaurantları ve uzun yürüyüş kordonu ile mutlaka gezmeniz gereken yerlerdendir.

Restaurant Tavsiyeleri

Bununla beraber idavilla misafirlerimize dışarıda yemek yemeleri için gerekli tavsiye ve yönlendirmeleride yapıyoruz.

Bulunduğumuz konum itibari ile Güre iskelesi ve Akçay yenimahalle tarafı balık restaurantları açısından çok zengin lokasyonlardır. Dilerseniz tripadvisor sitesinin restaurant listesi sayfasına bakarak bölge restaurantlarına göz atabilirsiniz.

Yürüyerek yada aracınızla kısa sürede ulaşabileceğiniz mekanlarda hangi mezeyi tercih etmeniz gerektiğinden beklenti ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda nereyi tercih etmeniz gerektiğine kadar elimizden geldiğince tecrübelerimizi aktarmaya gayret ediyoruz.

Kazdağları Otel : Bungalov Evlerde Tatil – idavilla