Tatilde Önemli Ama Unutulabilecek Eşyalar

Uzun ya da kısa süreli tatillere çıktığımızda mutlaka önemli olan eşyalarımızdan birkaçını yanımıza almayı unuttuğumuzu fark ederiz. Bu durum karşısında eğer geri dönecek fırsatı bulamadıysak gittiğimiz yerden unuttuğumuz eşyanın yenisini almak zorunda kalırız. Böyle durumlarla karşılaşmamak için almamız gereken önlemler vardır. Bu önlemlerden en önemlisi tatilde yanımıza alacağımız eşyaların en az bir hafta önceden listesini hazırlamak olmalıdır.

 

Tatilde Pişman Olmamak İçin…

Bir hafta önceden hazırlamamamız daha faydalıdır çünkü eğer hazırladığımız liste eksik ise tatile çıkmadan bir hafta içinde aklımıza gelebilir ve ya gözümüze çarpabilir. Bu küçük önlemleri aldıktan sonra tatil bavulunuzu hazırlamak çok daha kolay olacaktır. Eğer bir listeniz yoksa ve hazırlamak için vakit bulamadıysanız tatilde önemli ama unutulabilecek eşyalar neler diye düşünüyorsanız aşağıdaki sıralamayı takip ederek yeniden tatil bavulunuzu hazırlamaya başlayabilirsiniz.

1- Uçak veya Otobüs Biletleri

İlk sırada elbette biletlerimiz var. Unutmamak için gözümüzün önünde bekletiriz fakat son anda evde, ofiste nereden ayrılıyorsak biletimizi orada unuturuz. Biletlerinizi kontrol etmeden seyahate çıkamaz dahası geri dönersiniz.

2- Yurt Dışı İçin Pasaport

Unutulabilecek olan ve unutulduğunda hiç bir telafisi olmayan pasaportunuz, kimliğiniz ve seyahat etmek için hazırlamanız gereken tüm belgeler ise ikinci sıradadır. Eğer ki yurt dışına çıkıyorsanız ya da Türkiye harici bir ülkeden Türkiye’ye geliyorsanız, şimdiden pasaportunuzu valizinize koymanız sizler için iyi olacaktır.

3- Şarj Cihazınızı Valizinize Koydunuz Mu?

Tatile giderken en çok unutulan eşyalardan bir diğeri telefonunuzun şarj cihazı, kulaklık, fotoğraf makinenizin şarj cihazı, gerekli kablolar oluyor. Telefon ve fotoğraf makinelerini yanımızdan ayırmazken mutlaka unuttuğumuz bu küçük ayrıntılarını her daim unutuyoruz.

Özellikle de son bir kez telefonunuzu şarj etmek için prize takıyorsanız, muhtemelen onu evde unutacaksınız. Şimdiden yedek bir şarj cihazı hazırlamayı düşünseniz iyi edersiniz.

4- Soğuk Havalar İçin Kalın Kıyafetler

Her mevsim uyumlu kıyafet almayı unutmayınız. Gideceğiniz yer nasıl bir hava durumu gösteriyorsa göstersin ekstra bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Örneğin Kazdağları geceleri biraz serin olabiliyor. Eğer ki uzun vadeli olarak bölgemize geliyorsanız, yedekte bir tane de uzun kollu ya da kalın kıyafeti valizinde bulundurabilirsiniz.

5- Kişisel Kıyafetlerinizi Hazırladınız Mı?

Kişisel eşyalar unutulanlar arasındadır. Şampuan, diş fırçası, tırnak makas, makyaj ürünleri, tıraş ürünleri, tarak, deodorant, güneş gözlüğü mutlaka yanınıza almalısınız. Şampuan ya da banyo ekipmanları otelimizde mevcuttur ancak parfümünüz ya da diş en sevdiğiniz diş fırçanız olmadan bir tatil yapmayı istemezsiniz değil mi?

6- Cüzdanınızı Unutmayın

Unutulan ve unutulduğunda telafisi olmayan diğer unsur ise cüzdanımız. Eğer ki cüzdanınızı unutursanız henüz şehrinizden ayrılmadan önce hatta havaalanına taksiyle giderken bile büyük bir dert sizi bekliyor olabilir. O nedenle de en azından kartlarınızı valizinizin bir köşesine unutmadan koymanızda fayda olacaktır.

Bizim aklımıza gelenler ve misafirlerimizden genellikle duyduklarımız bunlar oluyor. Peki sizin aklınıza neler geliyor? Daha önceden yaşadığınız bir anınızı ya da tavsiyelerinizi paylaşmak isterseniz, yorum alanıyla gönderebilirsiniz. Diğer misafirlerimiz de sizin katkılarınızdan memnun olacaktır.

Add Comment