Ülkemizin Doğal Güzelliklerinden Kaz Dağları

Ülkemizin doğal güzellikleri tüm dünyanın dikkatini çekmektedir. Çünkü ülkemizde hem yaz turizmi hem de kış turizmi yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça fazla rağbet görmektedir. Yüzyıllar boyunca efsanelere konu olan Kaz dağları, bölgedeki en temiz havaya ve en verimli topraklara sahiptir. Bu nedenle Kazdağları konaklama açısından da tüm turistlerin tercih ettiği yerlerden biridir. Hem gezmek, tatil yapmak hem de yeni yerler keşfetmek isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri de Kaz Dağlarıdır. Yaz- kış mevsim fark etmeksizin tatil yapılabilen bölgelerden biridir, tüm doğal güzelliği ile dünyanın her yerinden turistlerin çok fazla rağbet ettiği bir bölgedir.

 

Kaz Dağları’nın Konumu

Kaz Dağları büyük ölçüde Biga Yarımadası’na kadar uzanmaktadır. Batıda Dede Dağı, ortada esas Kaz Dağı ve üç tepesi doğuda Eybek Dağı, kuzey doğuda Gürgen Dağı ve Kocakatran Dağı’nda n oluşur. Yüksek kesimlerinde ormanlık alanlar bulunan Kaz Dağları’nda, bolca nemli orman bitkileri ve kayın ağaçları, zeytinlikler ile kızıl ve karaçamlar bulunmaktadır. Bölgenin endemik bitki türü ise sadece Kaz Dağları’nda bulunan Kazdağları Göknarı’dır. 1993 yılında Kaz Dağları milli park statüsüne ulaşmıştır ve güney kesimlerinde yerleşkeler gerçekleşmiştir.

 

Kaz Dağları Konaklama

Kaz Dağları’nda çok fazla yazlık evler bulunmaktadır. İnsanlar tatillerini ve zaman zaman şehrin gürültüsünden uzaklaşma ihtiyacını burada karşılamaktadır. Ancak yazlıkların yanı sıra turistlerin konaklama ihtiyacını karşılamak amacıyla da Edremit Körfezi boyunca birçok Kaz Dağları butik oteller, oteller ve pansiyonları mevcuttur. Kaz Dağları konaklama açısından oldukça zengin bir turizm bölgesidir. Otel, motel, ev pansiyonculuğu, kamp, karavan gibi birçok konaklama mümkündür ve fiyatlar da hemen her bütçeye uyum göstermektedir.

Doğal Güzelliklerin Arasında Çevreci Bir Tatil Hizmet Anlayışı

 

Doğal Güzelliklerin Arasında Çevreci Bir Tatil Hizmet Anlayışı

Genellikle doğa yapısının bozulmamasına dikkat edilerek inşa edilen oteller, görünümde klasik mimari yapıya sahip olsalar da günümüzün tüm imkanlarına da sahiptirler. Oteller misafirlerine bol bol oksijen ve çam havası alma fırsatı ile birlikte dinlenme olanağı sağlıyor. İki günlük bir tatil için bile olsa misafirler burada dolu dolu bir tatil geçirebilirler. Yeşilyurt Köyü’nde Sarıkız efsanesinin geçtiği Sarıkız Tepesini gezebilir, Ihlamur Deresi’ne küçük gezintiler planlayabilirsiniz. Kaz Dağları; Edremit ve Çanakkale’ye de çok yakın olduğu için günübirlik gezilerle tatilinizi renklendirebilirsiniz. Ayrıca Kaz Dağları’na kadar gelmişken dünyadaki ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Zeus Mağazaları’nı da görmeden gitmemelisiniz. Ayrıca yılın her dönemi hizmet verilen bölgede, uygun fiyata konaklama için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Add Comment