Otelimizin Güre Sahili ve Güre Denizi

Güre Beldesi, Balıkesir şehrinin Edremit ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Edremit şehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan belde, Edremit Körfezi’nde yer alan şirinliği ve tatilcileri cezbeden Kaz Dağları kıyısında olması özellikleri ile öne çıkmaktadır. Güre Beldesi’nde Milattan Önce 300 yıllarına kadar insanlığın var olduğu bilinmektedir.

Bu nedenle de tarihi ve kültürel açıdan da birçok görülmeye değer bölgesi vardır. Kaz Dağı Milli Parkı, Güre Kaplıcası, Mıhlı Çayı, Şahin Deresi, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ve Pınarbaşı Güre’nin en bilinen alanlarıdır. Ayrıca; Sarıkız Tepesi, Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesi gibi etrafında çok bilindik yerler de bulunmaktadır.

Güre Denizi Gün Batımı

Kaz Dağları’nda Oksijen Cenneti Güre

Güre bölgesi oksijen ve doğa güzelliği bakımından da muhteşem özelliklere sahiptir. Öyle ki, dünyanın en fazla oksijen üreten ikinci alanı olan Kazdağı Milli Parkı, Güre ve etrafı için çok önemlidir. Ege Denizi kıyılarında en güzel yerlerden bir tanesi de Güre’de bulunmaktadır ve bu nedenle de turistlerin bir hayli ilgisini çekmektedir. Sadece denize girmek isteyenlerin değil, sağlık turizmi konusunda da talebi olan turistlerin bu bölgeye ilgisi bulunmaktadır. Bunun nedeni ise; Thermal & Spa, Tuz Odası, Kazdağları Doğal Yaşamı gibi özellikler bu bölgede sıklıkla yer almaktadır.

Güre Kordonu

 

İdavilla Kazdağı Butik Otel Deniz Özellikleri

Öncelikle denize en yakın mesafede yer alan Kazdağları Otelleri arasında yer almaktayız. Öyle ki, deniz sadece 50 metre uzaklıktadır! Yani, önümüz deniz olduğu için hem güzel bir doğaya hem de mükemmel bir denize sahibiz. 1 KM boyunca önümüzde muhteşem bir sahil ve kordon yer almaktadır. Otelimizin önünden Akçay istikameti ve Güre istikameti boylu boyuna bir kordondan oluşmaktadır. Bu kordona Güre Kordonu da diyebiliriz. Bu kordonda keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. İster ailenizle, ister eşinizle, isterseniz de sevgilinizle de bu kordonun keyfini yaşayabilirsiniz.

 

Kaz Dağları Güre Sahili

Güre sahili yani Güre denizi, yüzmek için gayet elverişli bir denizdir. Yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği Güre otelleri ve Kazdağları otelleri için de muazzam bir avantaj olarak öne çıkmaktadır. Güre denizi ve Güre sahili fotoğraflarımızdan da görebileceğiniz üzere, yürüyerek birkaç KM’lik olan muhteşem sahilimizi dolaşabilirsiniz. İsterseniz de farklı farklı bölgelerde de denize girme şansına sahip olabilirsiniz.

Sahilimiz tertemiz bir denize sahiptir. Deniz kestanesi bulunmayan denizimizde, aniden derinleşme gibi bir sorun da yoktur. Gayet her yaştan tatilcinin yüzmesi için elverişli bir ortam bulunmaktadır.

Güre Plajı

 

Kazdağları Güre Denizi ve Güre Plajı

Belirttiğimiz gibi denizimiz yüzeye gayet elverişlidir. Denizin içerisinde deniz kestanesi gibi rahatsız edici unsurlar bulunmaz. Ayrıca, deniz yosunu gibi bir sorun da denizimizde yer almamaktadır.

Güre Plajı, kum ve çakıldan oluşan karışık bir plaj yapısındadır. Bu da gayet elverişli bir deniz keyfi yaşamanıza olanak sağlamaktadır. Denize girerken 2 metre taş bulunur sonrasında da tamamıyla kum diyebiliriz. Ayrıca, yosun olmayan bir deniz olmasıyla da sizi büyülemek için hazırdır.

 

Güre Sahili Balıkçı Tekneleri

Güre Sahili fotoğraflardan da görebileceğiniz üzere, birçok balıkçı teknesine ev sahipliği de yapmaktadır. Bu durum, Güre Sahili ne kadar sevimli ve şirin olabilir sorusuna da yanıt niteliğinde olacaktır. Tam bir balıkçı kasabası görüntüsü oluşmaktadır.

 

Güre Sahili Restoranlar

Güre sahili birbirinden kaliteli restoranlara ev sahipliği yapar. Fotoğraflarda da yer aldığı üzere, Güre Kordonu boyunca birbirinden lezzetli balık restoranları ve diğer yemek alternatiflerini barındıran restoranları görebilirsiniz. Alkollü ve alkolsüz birçok seçenek olduğu için; hem alkol tüketen aileler hem de muhafazakar aileler farklı alanlarda bu kordondan sorunsuz bir şekilde faydalanabilir.

 

Hemen Rezervasyon Yapmak İstiyorum!

Hemen rezervasyon yapmak isterseniz, Rezervasyon ya da Kazdağları Bungalov Otel odalarımızın açıklama sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Muhteşem bir tatil sizi bekliyor, bu fırsatı kaçırmayın!

Görsel Galeri

Bu yazımıza ait bir de görsel galerimiz var. İsterseniz hemen ziyarete başlayabilirsiniz. Görsel anlatımlı galeriye gitmek için: Güre Balıkçı Tekneleri başlığa ya da görsele tıklayınız.

Güre Balıkçı Tekneleri