Güre’de Tatil Yapmak İçin 5 Neden

Sene boyu çalışılan yoğun günlerin ardından, tatil yapılacak olan yerlerin seçimi çok önemlidir. Hem iş stresi, hem de yorgunluk atılacak olduğu için mekan seçiminden ziyade yöre ve coğrafya bu seçimde çok büyük önem taşır. Bu anlamda çok defa öne çıkarılan Balıkesir’in şirin ve turistik ilçeleri hem yurt içinden, hem de yurt dışından fazlaca turist çekmektedir. Söz konusu ilçeler ve beldeler arasında ise Güre oldukça bilinen ve bir o kadar da tercih edilen bir belde olarak öne çıkmaktadır. Peki, bu doğal ve güzel ortamda tatil yapmak için en geçerli 5 neden nedir?

Güre Tatili İçin 5 Neden

1- Güre Önemli Tatil Beldelerine Çok Yakındır

Güre, coğrafi olarak Akçay’a sadece 4 kilometre uzaklıktadır. Yani denize olan mesafesi son derece kısadır. Aynı zamanda belde Kaz Dağları eteklerinde konuşlandığı için oksijen ve temiz hava olarak da tercih edilen bir konumdadır. Bulunduğu yer itibariyle Altınoluk ilçesine de yakındır.

2- Güre Kaplıcaları Meşhurdur

Güre Kaplıcaları dünya çapında ün yapan son derece doğal ve yararlı bir alanı oluşturur. Eklem ağrıları, sırt ve bel ağrıları gibi pek çok şikayeti bulunan kişiler bu kaplıcalarda tatillerini en iyi şekilde değerlendirebilirler. Böylece hem rahat rahat dinlenirken hem de iyileşmek mümkündür. Kaplıcalar sıcak suyu ve mineralleri ile insanlara kendini harika hissettirmektedir.

3- Güre’nin Temiz Havası ve Doğal Ortamı Müthiştir

Kaz Dağları’nın eteklerinde yer alması oksijen olarak bu beldeyi harika bir noktaya getirmiştir. Temiz hava insanları iyi hissettirirken ciğerleri ile ilgili sıkıntı yaşayan ya da nefes darlığı çeken kimseler için de bu coğrafya adeta bir nimettir. Aynı zamanda bol yeşillikli ve ağaçlarla dolu doğal ortamlarda piknik yapmak, gezintiye çıkmak ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirmek mümkündür.

Tavsiye: Güre Nerede – Güre Otelleri

4- Tarihi Alanlar İlgi Çekicidir

Doğası ile öne çıkan bu belde aynı zamanda tarihi noktaları ile de dikkat çeker. Yürüyüş yollarında Roma uygarlığından kalma tarihi eserler ve korunan eski değirmenler fark edilebilir. Kaz Dağları’nın yamaçlarında da bu tarz yerlerin çok olduğu fark edilebilir. Bu ve benzer sebepler bu coğrafyayı tarihi önem açısından da çekici kılmaktadır.

5- Bungalov Otel ve Bungalov Evler Burada Bulunur

Denize yakınlığı, doğal ortamları, temiz havası, insanı huzura kavuşturan atmosferi ve pek çok ilgi çekici unsurunun yanı sıra bungalov evlerde ve odalarda kalmak da insanı bu coğrafyaya ait hissettirmektedir. Bu denli doğal ortamlarda söz konusu evlerin içinde tatil yapmak fiziken dinlendirici olduğu kadar ruhen de insanları harika hissettirmektedir. Bu ve benzer konaklama seçenekler ile yerli ve yabacı tüm turistler Güre Beldesi’ne akın etmektedir.

Bölgenin en bilinen ve meşhur bungalov evleri, İdavilla Bungalov Otel Güre’de bulunmaktadır. Mandalina bahçeleri arasında, Kazdağları eteklerinde müthiş bir tatil bu bölgede gayet sıradandır. Bir defa gelenlerin bir daha gelmek için günleri saydığı bir coğrafyadır, Kazdağları Güre bölgesi.

Dileyen herkes tatilini Kaz Dağları’nın yakınlarında, bu doğal ve çekici tatil merkezinde geçirebilir.